“درگیری داخلی بین استان‌های ایران بر سر آب شکل گرفته است”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در پی اظهارات اخیر حسین رضازاده، نماینده مجلس ایران درباره “جنگ آب” در برخی مناطق این کشور، علی گلمرادی دیگر نماینده مجلس اعلام کرد که یک درگیری داخلی در بحث آب بین استان‌های ایران شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به مصادیق این درگیری ها افزود: به عنوان مثال استان یزد، خوزستان و اصفهان درگیر مساله آب هستند استان خوزستان امروز کشاورزی‌اش به خطر افتاده است لازم است با مدیریت تخصصی همت به حل این مشکل داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری “ایلنا”، او با اشاره به لزوم مدیریت آب تصریح کرد: مشکل آب بسیار جدی است و اگر ما با یک برنامه ‌یزی مدون و حساب شده به این مساله ورود نکنیم و طرح جامع آب کشور را تبیین و کنترل نکنیم مشکلات جدی بروز خواهد کرد و مشکلات مربوط به اشتغال و معیشت در رابطه صنعت چند برابر خواهد شد.

گفتنی است چند روز پیش حسین رضازاده، نماینده مجلس ایران با اشاره به “جنگ آب” در برخی مناطق این کشور اعلام کرد “در داخل هم اکنون میان برخی استان‌ها، شهرستان‌ها، بخش‌ها، روستاها و مردم با یکدیگر مناقشاتی بر سر آب وجود دارد که می‌توان به درگیری میان اصفهان و یزد اشاره کرد که تمام این مسائل به همان موضوع کمبود آب بازمی‌گردد”.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار