درگیری حشدشعبی و پ.ک.ک در سنجار

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شبه نظامیان حشد شعبی و عناصر وابسته به گروه تروریستی پ.ک.ک شب گذشته در شهرستان سنجار استان موصل عراق با هم درگیر شدند.

قاسم ششو، از فرماندهان نیروهای ایزدی پیشمرگه در شهرستان سنجار استان موصل عراق به خبرنگار آناتولی گفت: “شب گذشته میان شبه نپامیان حشد شعبی و ی.م.ش (یگان های مدافع شمگال) وابسته به گروه تروریستی پ.ک.ک درگیری رخ داد. هر لحظه احتمال دارد درگیری جدیدی به وقوع بپیوندد. تنش در منظقه ادامه دارد.”

هنوز اطلاعاتی درباره اینکه این دررگیری تلفات جانی به همراه داشته یا نه، در دست نیست. پس از درگیری مذکور دو نفر از فرماندهان خودخوانده ی.م.ش توسط ارتش عراق بازدشات شدند.

از سوی دیگر، گفته می شود حشد شعبی از نیروهای ایزدی پیشمرگه خواسته تا سنجار را ترک کنند، اما با مخالفت این نیروها مواجه شده است.

مهمان خلیل، فرماندار سنجار روز شنبه گذشته اعلام کرد که سربازان ارتش آمریکا با خودروهای زرهی و سلاح های سنگین در کوه سنجار مستقر شده اند.

سربازان عراقی و آمریکایی روز جمعه به خط مرز بین عراق و سوریه در غرب موصل که گروه تروریستی داعش در آنجا حضور داشت، رسیده و کنترل منطقه را به دست گرفتند.

گروه تروریستی پ.ک.ک به بهانه حمله داعش به اهالی ایزدی سنجار در 3 آگوست 2014 به این منطقه نفوذ کرده بود.

در ماه مارس گذشته مقامات ترکیه اعلام کردند که ممکن است در سنجار عملیات نظامی آغاز کنند. در پی این اظهارات گروه تروریستی پ.ک.ک گفته که از سنجار عقب نشسته است. همچنین ارتش عراق نیز از استقرار سربازان خود در نقاط ترک شده از سوی تروریست ها در سنجار خبر داده بود.

علاوه بر گروه تروریستی پ.ک.ک، عناصر مسلح وابسته به حشد سعبی تحت حمایت دولت عراق نیز در سنجار حضور دارند.

رفتن به نوارابزار