درگیری‌ بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول/ تعدادی زخمی شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ٬مقام‌ها و رسانه‌های داخلی ایران می‌گویند درگیری‌ها در محدوده مرزی بین دو شهر دزفول و اندیمشک، شماری زخمی برجای گذاشته‌است. تصاویر و ویدئوهایی نیز در شبکه‌های اجتماعی منتتشر شده‌است که گفته می‌شود محل درگیری‌ها را نشان می‌دهد.

خبرگزاری دولتی ایرنا گفته است این درگیری‌ها به‌خاطر «اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول در جاده اندیمشک» و «بین مردم دو شهر رخ داده‌است».

خبرنگار ایرنا گفته در محل صدای تیراندازی شنیده است. به گزارش این خبرگزاری در جریان درگیری‌های چهارشنبه شب خساراتی نیز به دانشگاه جندی‌شاپور وارد شد و تعدادی مصدوم شدند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نیز گفته است «برخی شهروندان شهرهای دزفول و اندیمشک برای تعیین محدوده مرزی دو شهر با هم درگیر شدند».

اختلاف بین برخی اهالی اندیمشک و دزفول برای تعیین حدود مرزی این دو شهرستان از اردیبهشت ماه گذشته که تابلوی ورودی دزفول توسط تندباد کنده شد آغاز و در بهمن ماه به درگیری بین برخی شهروندان منجر شد.

۳۰ بهمن ماه جاری شهرداری دزفول اقدام به نصب مجدد تابلو کرد که توسط معترضان اندیمشکی این تابلو برداشته شد.

بنا بر گزارش‌ها در پی درگیری‌های تازه، شورای تامین در هر دو شهر تشکیل جلسه داده و استاندار خوزستان نیز راهی منطقه شده‌است.

گزارش‌هایی نیز از حضور نیروهای یگان ویژه و پرتاب گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان منتشر شده‌است.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار