درخواست مقامات دولت احمدی‌نژاد برای برگزاری تجمع اعتراضی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، هفت نفر از مقامات دولت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار صدور مجوز تجمع مردمی برای اعلام اعتراض به برخی روندهای جاری در این کشور و انتقاد از شرایط بد اقتصادی شدند.

در این درخواست که علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد خطاب به عبدالرضا رحمانی وزیر کشور ایران، در “کانال تلگرامی‌اش” منتشر کرده، آمده است: طی ماههای اخیر جمع کثیری از مردم در مناطق مختلف در اعتراض به برخی سیاست ها، رفتارها، شرایط بد اقتصادی و نحوه مدیریت بخش های گوناگون کشور اقدام به تجمع کردند که در مجموع از سوی مدیران سازمان های مخاطب و همچنین نهادهای امنیتی با پاسخ و برخورد مناسبی مواجه نشدند.

همچنین در درخواست مذکور تصریح شده است: پس از این حوادث، مقامات ارشد کشور از جمله رهبری انقلاب و سران قوا، به صراحت و به طور مکرر با نفی اغتشاش گری و تخریب اموال عمومی بر حق آزادی اجتماعات و اعتراض به عملکردها و ضرورت توجه به آن تاکید کرده اند. 

اینک در استفاده از حقوق مصرح در اصول 8 و 27 قانون اساسی اینجانبان بنا داریم که از مردم برای بیان نظرات و اعتراض آرام و قانونمند خود به نحوه اداره کشور توسط قوای گوناگون و برخی از سیاست ها و رفتارها به خصوص در امور اقتصادی، قضایی و اجتماعی، دعوت به اجتماع کنیم.

گفتنی است در این نامه اسامی اسفندیار رحیم مشایی، سیدحسن موسوی، عبدالرضا شیخ الاسلامی، حمید بقایی، علی ذبیحی، مرتضی تمدن و علی اکبر جوانفکر ذکر شده است.