درخواست دختر خمینی از اردوغان برای متحد کردن مسلمانان در برابر قانون “کشور یهود”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) زهرا مصطفوی خمینی، فرزند رهبر سابق ایران طی نامه‌ای از رجب طیب اردوغان رئیس سازمان همکاری های اسلامی خواست علیه تصویب قانون «کشور یهود» در اسرائیل اقدام کند.

زهرا مصطفوی خمینی، فرزند رهبر سابق ایران در واکنش به تصویب قانون کشور یهود در اسرائیل طی نامه‌ای خطاب به رجب طیب اردوغان گفت: “انتظار می‌رود رئیس سازمان همکاری‌های اسلامی که مسئولیت دفاع از حیثیت و آرمان‌های مکتب اسلام را داشته و فلسفه وجودی شکل‌گیری این سازمان دفاع از آرمانهای آزادی قدس است در برابر این اقدام خیانت‌بار آژیر جنایت و خیانت را در جامعه جهانی به صدا درآورد”.

مصطفوی که رئیس «جمعیت دفاع از ملت فلسطین» در ایران نیز است همچنین از اردوغان خواسته «مسلمانان را در برابر توطئه نابودی قدس و فلسطین حساس نموده و اقدام مناسب معمول دارند که ایجاد اتحاد علیه نژادپرستی و تبعیض نژادی صهیونیستی آغاز این راه می تواند باشد».

در ادامه نامه مذکور همچنین آمده است:

“جناب آقای رئیس‌جمهور (ترکیه)، آیا جامعه جهانی می‌تواند در برابر این ظلم و جنایت و اقدام نژادپرستانه سکوت کند؟ آیا جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی نباید در برابر نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل موضعگیری کنند؟ آیا چنین تصمیم نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز ناقوس مرگ دموکراسی را در میان مدعیان دروغین آن به صدا درنمی‌آورد؟

این قانون نژادپرستانه یک میلیون و هفتصد هزار نفر از شهروندان فلسطین از حقوق خود خاصه حق شهروندی محروم و حق تعیین سرنوشت از آنان را سلب می‌نماید. به موجب قانون مذکور حقوق فلسطینیان در سرزمین آبا و اجدادی آنها نادیده گرفته شده و سرزمین فلسطینی متعلق به یهودیان شده و حق تصمیم‌گیری صهیونیسم را بر سرزمین‌های اشغالی رسمیت خواهد داد.

این قانون شهرک‌سازی و یهودی‌سازی قدس را به اصل قانونی تبدیل کرده و مصادره زمین‌های فلسطینیان و ویران کردن خانه‌ها و مزارع آنان قانونی می‌شود. این قانون نژادپرستانه در حقیقت اعطای امتیاز خاصی برای نژاد خاص و قومی بی‌هویت است که با تصویب آن می‌خواهد هویت و موجودیت خود را بر ویرانه‌های فلسطینی به اثبات رسانند.

دولت اسرائیل با تصور و خیال باطل خود با این اقدام درصدد مشروعیت بخشی به 70 سال تجاوز و سلطه و غارتگری علیه فلسطینیان است. چنین قانون ظالمانه و نژادپرستانه‌ای هرگز نمی‌تواند مشروعیت‌بخش این رژیم غاصب و سلطه‌گر باشد؛ همانطور که نظام آپارتاید در افریقای جنوبی سرانجام سقوط کرد و منسوخ گشت”.

رفتن به نوار ابزار