درخواست برای حذف ایلهان عمر از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به نقل از رسانه‌های آمریکایی مجلس نمایندگان این کشور پیش‌نویس قطعنامه‌ای جهت محکوم کردن اظهارات الهان عمر، نماینده سومالیایی حزب دموکرات درباره نقش لابی اسرائیل در سیاست ایالات متحده آمریکا را به رای خواهد گذاشت.

بر اساس این گزارش، برخی نمایندگان کنگره پیش نویس قطعنامه‌ای را تهیه می‌کنند که طبق آن موضع گیری‌های الهان عمر، نماینده زن مسلمانان کنگره، علیه نقش لابی اسرائيل در سیاست های آمریکا محکوم می شود.

این در حالی است که پیش‌نویس مذکور پس از ارسال نامه‌ای به این مجلس از طرف «اتحادیه مبارزه با تهمت و انکار» که حامی اسرائیل است، جلب توجه قرار گرفته است.

همچنین کنگره آمریکا اعلام کرده که متن این پیش‌نویس هنوز به صورت کامل آماده نیست و قبل از نامه اتحادیه مذکور مورد بحث قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که انتشار مطلبی از سوی الهان عمر، نماینده سومالیایی تبار کنگره آمریکا از حزب دموکرات در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر آنکه کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل به سیاستمداران آمریکایی برای حمایت از اسرائیل پول می‌دهد، باعث بروز جنجال سیاسی و درگیری در کنگره آمریکا شده است.

وی پس از این واکنش‌ها به دلیل این مطلب خود عذرخواهی کرد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار