دبیرکل جبهه اهل سنت ایران در اثر شدت جراحات در شهر هرات افغانستان درگذشت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز( محا) مقام های امنیتی ولایت هرات در غرب افغانستان پنج شنبه 23 مه تایید کردند مولوی محمد ابراهیم صفی زاده دبیرکل جبهه اهل سنت ایران در اثر شدت جراحات در این ولایت درگذشت.

مولوی محمد ابراهیم صفی زاده پس از برگزاری نماز جمعه 17 مه در شهر هرات در غرب افغانستان از سوی گروهی مسلح ناشناس مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه سینه زخمی شد .

عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات افغانستان گفت، مولوی محمد ابراهیم صفی زاده در نتیجه زخم شدید وفات کرد و روز چهارشنبه 22 مه به خاک سپرده شد.

سخنگوی فرماندهی پولیس هرات علاوه کرد، تحقیقات پولیس برای دستگیری عاملان این رویداد ادامه دارد و هنوز کدام کسی در ارتباط به این حادثه دستگیر نشده است.

برخی از فعالان اهل سنت می‌گویند شواهد نشان می‌دهد که دست سپاه پاسداران ایران پشت این حادثه بوده است.

از سوی دیگر، جبهه اهل سنت ایران نیز با نشر خبرنامه ای نوشت: «مولوی صفی زاده دبیرکل جبهه اهل سنت ایران به سبب زخمی شدن در حمله تروریستی روز جمعه 27 اردیبهشت 1398 مصادف با 12 رمضان 1440 که توسط خمینیان خون آشام صورت گرفت، امروز ساعت 7:30 صبح به وقت افغانستان به شهادت رسید».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «جبهه اهل سنت ایران این حادثه دردناک را به خانواده ایشان و جامعه بزرگ اهل سنت ایران تسلیت می‌گوید و تاکید می‌کند که راه ایشان تا سرنگونی کامل نظام فرقه‌گرا و ضد آزادی خمینی ادامه خواهد داشت و خون ایشان به هدر نخواهد رفت».

در این خبرنامه ذکر شده است: «ایشان راه همان علمای آزادی خواه و حق طلبی همچون مفتی زاده، ملازاده‌ها، صیاد، ضیایی و… را گرفتند و جبهه اهل سنت ایران این راه را تا سرنگونی کامل تاریکستان خمینی به یاری خدا ادامه خواهد داد. ما خوب می‌دانیم که راه عزت و بازپس گرفتن کرامت‌مان هزینه خود را می طلبد و ایشان نیز آخرین قربانی دست مستبدان شرک گستر خمینی نخواهند بود».

العربیه

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار