دادستان تهران: با معترضین به شرایط اقتصادی به شدت برخورد خواهد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اعلام کرده است: مسببان اصلی حادثه روز گذشته بازار تهران شناسایی‌ و دستگیر شدند.

جعفری دولت‌آبادی امروز (5 تیرماه) در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در تهران به موارد زیر هم اشاره کرده است:

–  قبلا هم گفته ایم که مسئولان نظام در برخورد با آشوب‌ها و ناامنی‌ها به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آیند. برنامه جدی آمریکایی‌ها در مورد ایران دامن زدن به ناامنی‌هاست. دیروز تلاش کردند با تهدید بازاری‌ها درب مغازه‌ها را ببندند و در برخی نقاط شهر آشوب ایجاد کنند و به برخی مغازه‌ها آسیب برسانند.تعداد زیادی از این افراد دستگیر و بازداشت شدند.
– محرکین اصلی حادثه که با برنامه‌ریزی در نقاط مختلف تهران به تهدید بازاری‌ها اقدام کردند که اگر بازار را نبندید فلان کار را انجام می‌دهیم توسط پلیس و دستگاه امنیتی شناسایی شدند و امروز تحویل دادستانی می‌شوند.
– من به این افراد و خانواده‌های آنها اطلاع می‌دهم که تا محاکمه نشوند آزاد نخواهند شد. کسانی که اخلال نظام اسلامی را نشانه رفته اند از جنس بازاری‌ها نیستند و خواهید دید که بازاری‌ها سمت خود را جدا خواهند کرد. مردم اجازه نخواهند داد عده ای به خود حق بدهند که وضع بازار را متلاطم کنند و برای مردم ناامنی اقتصادی ایجاد کنند.
–  پیام من به آشوب گران در حوزه امنیت و اقتصاد این است که دستگاه قضایی با هرگونه ناامنی و آشوب و اغتشاش در حوزه اقتصادی مبارزه خواهد کرد و متهمانش مانند آشوب‌های دی ماه و اسفند ماه تا انجام محاکمه آزاد نخواهند شد. ریاست قوه قضاییه فرمودند که اتهام اخلال در نظام اقتصادی و اتهام در حوزه امنیت مجازات سنگینی دارد.
–  (علیرضا ز- ح – م) که به جعبه سیاه بابک زنجانی معروف است  خبر در مورد وی هست. وی در بازداشتگاه است و البته من اخیرا به بازپرس وی تاکید کردم در تحقیق تسریع شود. چون برخی از تحقیقات وی منوط به انجام کار کارشناسی و در حال انجام است.
–  پرونده فعالان محیط زیستی  به زودی امیدوارم به دادگاه ارسال خواهد شد.
رفتن به نوارابزار