دادخواهی کردها از ظلم و فشار پ.ک.ک/پ.ی.د

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) کردهای سوریه که به دلیل جنگ به ترکیه پناه آورده اند می ترسند که تروریست‌های پ.ی.د/پ.ک.ک با زور فرزندان شان را به میدان نبرد بفرستند نمی توانند به سرزمین خود بازگردند.

ابراهیم عبدالله 67 ساله با 10 فرزند خود دو سال قبل شهر شانلی اورفه آمده است. او یکی از هزاران کرد سوری است که قربانی ظلم و ستم گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک شده است. وی درمصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت:

«یکی از پسرانم در مقابل خواست تروریستهای پ.ک.ک/پ.ی.د برای حمل سلاح و جنگیدن مقاومت کرد و از ناحیه پا با شلیک گلوله آنها زخمی شد. پسر دیگرم نیز از دو سال قبل در زندان است. ظلم و زور تروریستها باید پایان یابد تا به شهر خود بازگردیم.

از عملیات “شاخه زیتون” ترکیه علیه گروه های تروریستی پ.ک.ک/ ک.ج.ک/پ.ی.د-ی.پ.گ و داعش در عفرین حمایت کامل می کنیم. این این گروه ها دو روی یک سکه بازی اند. سازمان های تروریستی بسیاری از شهرهای سوریه را ویران کرده اند.

تروریست ها به شهروندان عرب، ترکیه و کردی که با آن موافق نیستند گوش نمی دهند. پ.ک.ک/ پ.ی.د برای سوریه مانند سرطان است. گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د سرش در عفرین دستانش در کوبانی و پاهایش در حسکه است.

کسانی که امروز نگران عفرین هستند، چرا پیش از این نگران حسکه و رقه نبودند. این شهرها با خاک یکسان شد و هزاران نفر آواره شدند. شهروندان کرد و عرب در عفرین در واقع جدا از هم نیستند.

ظلم و ستم پ.ک.ک/پ.ی.د را مردم عفرین متحمل می شوند. پ.ک.ک/ پ.ی.د به عنوان یک گروه تروریستی در عرصه بین المللی شناخته شده است. با عملیات شاخه زیتون در کشورمان ثبات برقرار می شود.

در سایه امنیت جانی و مالی پناهجویان همانند دوران پس از عملیات فرات می توانند به خانه خود بازگردند. ترکیه در این جنگ به ما کمک می کند. اگر ترکیه نبود این جنگ چندین سال دیگر ادامه پیدا می کند. اگر ترکیه نباشد هیچ کس دیگر از ما حمایت نخواهد کرد».

رفتن به نوارابزار