خیابان تریبون زندانی سیاسی؛ دیوار گرافیتی حمایتی از فعالان محبوس آذربایجانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) فعالان ملی-مدنی تورک در اردبیل در اعتراض به زندانی‌شدن فعالان سیاسی آذربایجانی در زندانهای ایران در اقدامی اعتراضی با تصویرسازی گرافیتی ازپنج زندانی سیاسی تورک که در حال سپری کردن محکومیتشان هستند، خواستار آزادی آنها شدند.

در این دیوار گرافیتی حمایتی با نگاه خیابان تریبون زندانی سیاسی، سیامک میرزایی ، لطیف‌حسنی ، ابراهیم نوری ، جمال موسوی و امیر ستاری پنج فعال سیاسی دربند با تصویر‌پردازی دیواری به صورت گسترده به مردم اردبیل معرفی شدند.

دکتر لطیف حسنی در رجایی شهر کرج به ۹ سال، مهندس سیامک میرزایی و ابراهیم نوری در زندان اوین تهران به ترتیب به ۳ سال و ۳۴ ماه دکتر جمال موسوی در سراب به ۱ سال ، و امیر ستاری در زندان تبریز به ۶ ماه حبس تعزیری از جهت فعالیتهای مدنی‌شان محکوم شده و در حال سپری کردن محکومیتشان هستند.

پیشتر نیز فعالین مدنی شهر اردبیل با استفاده از این هنر خیابانی اعتراض خویش را به سیاست های سیستم حاکم نشان داده و همانند دیوارگرافیتی های روز 26 آذر در خصوص روزسوزاندن کتابهای تورکی در زمان پهلوی دوم، به تشریح مظالم علیه ملت تورک آذربایجان پرداختند

در آخرین مورد فعالین اردبیلی با نوشته ای با مضمون زیر اعتراض خود را به قطع درختان قاراداغ نشان دادند:
” آنانکه دیروز در 21 آذر 1324 ملت آذربایجان را قتل عام نمودند و در ادامه آن به قتل عام فرهنگی روی آوردند؛ همانانند که امروز دریاچه اش را خشک و درختانش را به مثابه قتل عام فیزیکی قلع و قمع می کنند.”

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار