خودکفایی ترکیه در تولید صنایع دفاعی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ‍وزارت دفاع ملی ترکیه در ادامه پیشرفت‌های چشمگیر خود در راستای خودکفایی صنایع دفاعی، تولیدات جدید خود را پس از گذراندن مراحل دشوار و دقیق آزمایشی به بازار عرضه کرد.

خودرو حمل پرسنل تیپ Kirpi-2، آمبولانس زرهی مقاوم در برابر مین تیپ Kirpi، پهپاد Anka-S، کیت هدایت مدل Teber-82 و KGK-82، مهمات MAM-C، رادار تشخیص حرکات از پشت دیوار و سیستم ارسال و انگشت نگاری دیجیتال تنها بخشی از تولیدات داخلی بود که مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

خودروهای زرهی تیپ Kirpi-2، به منظور حمل پرسنل ساختارهای نظامی و بار با سرعت و امنیت هرچه تمام‌تر، پشتیبانی موثر و پیوسته از مانورها، مبارزه با تروریست‌های حامل مواد منفجره و مین در عملیات‌های نظامی و حمل پرسنل در عملیات‌های تامین امنیت مرزی طراحی و تولید شده است.

آمبولانس زرهی مقاوم در برابر مین تیپ Kirpi که برای اولین بار در فهرست تولیدات داخلی جای گرفته نیز نقش موثری در عملیات‌های ضد تروریستی و پشتیبانی و ارائه خدمات پزشکی ایفا خواهد کرد. این خودرو از قابلیت حمل راهبر، تیم اورژانس (شامل سه پرسنل پزشکی)، بیمار و مجروح (یک نفر به صورت درازکشیده، سه نفر در حالت نشسته یا دو نفر به حالت خوابیده) برخوردار است.

یکی دیگر از تولیدات داخلی صنایع دفاعی نیز تپانچه مته است که با هدف اسلحه کاربردی سبک و موثر طراحی شده و در اختیار یگان‌های امنیتی کشور قرار گرفت.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار