خودکشی 2 دختر نوجوان در خراسان و گلستان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، زهره کرمانی و هستی ممشلی 2 دختر نوجوان در شهرستان های تربت حیدریه و مینودشت اقدام به خودکشی کرده اند.

زهره کرمانی 17 ساله روز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه پس از اینکه از سوی مدیران مدرسه تهدید به اخراج شد و طی تماسی از مادرش خواستند جهت گرفتن پرونده‌اش به مدرسه مراجعه کند، به دلیل ترس از تنبیه پدرش اقدام به خودکشی با طناب دار کرده و جان خود را از دست داده است.

این دانش‌آموز در دبیرستان دخترانه رسالت در شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی تحصیل می‌کرده است و علت اخراج او، خروج از مدرسه در زنگ تفریح یا ساعات درسی بوده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این دختر در این رابطه به گزارشگر هرانا گفته است: زهره در خانواده‌ای روستایی زندگی می‌کرد.
پدرش دامدار بود و مادرش در شهر خیاطی می‌کرد. زهره نیز زمانی که به مدرسه نمی‌رفت کنار مادرش به خیاطی می‌پرداخت. پدرش از اخراج او از مدرسه اطلاعی نداشت. تنها با مادر او تماس گرفته و گفته بودند که روز شنبه برای گرفتن پرونده به مدرسه مراجعه کنید. علت اخراج او نیز خارج شدن از مدرسه برای خرید ساندویچ بود. پدری متعصب داشت و در محدودیت بود. زهره حتی از برادری که دوازده سال نداشت حساب می‌برد. آن روز پس از تماس با اورژانس زمان زیادی طول کشید تا اورژانس به محل برسد. سپس دختر را به بیمارستان تامین اجتماعی منتقل کردند اما در آنجا امکانات لازم و حتی دستگاه شوک دهنده‌ی قلب نیز وجود نداشت.

وی در ادامه افزوده است: والدین این دختر از مدرسه دخترانه رسالت و مسئولان این مدرسه که خانم‌ها “نجاتی، حسنی و ناظری” هستند، شکایت کردند اما از سوی دادگاه به آن‌ها گفته شده که شکایتشان سودی ندارد و تنها نامه‌ای دریافت کردند مبنی بر اینکه نیروی انتظامی در حال پیگیری این مسئله است.

همچنین هستی ممشلی دختر 14 ساله‌ در مورخ 4  فروردین ماه در شهر مینودشت از توابع استان گلستان اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است.

هستی ممشلی دانش‌آموز پایه هشتم بوده و از دلایل اقدام به خودکشی این دانش‌آموز اطلاعی در دست نیست.

 

رفتن به نوارابزار