خودسوزی یک جوان 20 ساله در تهران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یک جوان 20 ساله صبح امروز اقدام به خودسوزی مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در تهران، پایتخت این کشور کرد.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»،‌سرهنگ عباس کرمی، فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری تهران در این رابطه گفت: جوانی حدودا بیست ساله ای با یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ در محل حاضر و در یک اقدام غیرمنتظره با استفاده از یک بطری بنزین اقدام به خودسوزی کرد.

وی افزود: در این حادثه قسمت هایی از بدن این جوان دچار سوختگی شده است که با توجه به صدمات وارده عوامل اورژانس نسبت به انتقال مصدوم به مراکز درمانی اقدام کردند. در تحقیقات اولیه مشخص شد، فرد مصدوم که با شوهر خواهرش اختلاف خانوادگی داشته به همین علت در مقابل محل کار وی اقدام به خودسوزی کرده است.

آخرین آمارها در مورد سوختگی در ایران از سوختن سالانه 180 هزار نفر در این کشور خبر می‌هند. تنها طی سال گذشته 30 هزار نفر در بیمارستان‌های سوختگی بستری شده و 3000 نفر نیز فوت کرده اند.

گفتنی است سالانه تعداد زیادی از مراکز مختلف تجاری، مسکونی و رفاهی در ایران به دلایل مختلف طعمه حریق می شود. همچنین آتش گرفتن بخاری های مدارس به ویژه در مناطق روستایی و مرزی، خودسوزی ها، اسیدپاشی و نظایر آن نیز هر سال جان بسیاری از ایرانیان را گرفته و یا زخمی همیشگی بر تن آنان می نشاند.