خمینی: ایران در آستانه فروپاشی است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران نسبت به خطر فروپاشی ایران هشدار داد.

وی  امروز(20 اسفندماه) در گفتگو با روزنامه آرمان از وجود یک طبقه ضعیف اقتصادی در ایران خبر داد که مطالبات سیاسی ندارند ولی بی‌توجهی به این مطالبات می‌تواند فروپاشی نظام ایران را در پی داشته باشد.
او در ادامه گفته است: امروز دارای یک طبقه ضعیف اقتصادی هستیم که بزرگ تر شده است و مطالباتش سیاسی نیست. این مطالبات غیرسیاسی یا غیرفرهنگی، اگر برآورده نشود، فارغ از یأس و ناامیدی که پدید می‌آورد، می‌تواند زمینه ساز دو پدیده باشد؛ یا فروپاشی و یا حاکمیت نوعی پوپولیسم اقتدارگرا، به معنای یک حکومت بسیار خشن ولی در کوتاه مدت، عوام فریب و سرکوب‌گر.

حسن خمینی تصریح کرده است: در چنان وضعیتی شورش‌ها خاموش می‌شود، توزیع به ظاهر برابر صورت می‌گیرد و گشایش‌های کوتاه مدتی رخ می‌دهد ولی معلوم نیست که در بلند مدت چه نتیجه‌ای در حوزه آزادی های مدنی و حتی استقلال سیاسی و رشد و توسعه اقتصادی حاصل می‌شود.
پیشتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران هم گفته بود که محمدرضا شاه پهلوی به این دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد مردم را نشنید، صدای مردم نصیحت مردم را هم نشنید.

همچنین محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران هم عنوان کرده بود: گروهی از مسئولین اصرار دارند راه را بر اصلاح از درون ببندند و امواج خواست به‌ حق مردم را به سوی تغییرات خارج از نظام و کشور، یعنی فروپاشی هدایت نمایند.

رفتن به نوار ابزار