خطر ناپدید شدن یک روستا در خوزستان/ بی تدبیری مسولان ایران همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬مصطفی سمالی فرماندار ایذه از احتمال ناپدید شد روستای میراحمد غریبی‌ها در اثر بارندگی و رانش کوه خبر داد و نسبت به جابه‌جایی خانوارهای در معرض خطر هشدار داد.

مصطفی سمالی با اشاره به آخرین وضعیت روستای میراحمد غریبی‌ها که در خطر رانش زمین قرار دارد، اظهار کرد: روستای میراحمد غریبی‌ها 120 خانوار دارد که 50 خانوار در معرض خطر قرار دارند و باید همه خانوارهای ساکن در این روستا جا‌به‌جا شوند و تخلیه 50 خانوار در معرض خطر در اولویت است.

وی افزود: در حال حاضر به این 50 خانوار اعلام کرده‌ایم که در طول مدت بارندگی باید منازل خود را تخلیه کنند که تعدادی منازل خود را ترک کرده‌ند و برخی در منزل مانده چ‌اند.

سمالی با اشاره به ناپدید شدن روستای آبیدک زیلایی در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با توجه به اینکه روستای میراحمد لب به لب با رودخانه کارون است و بارندگی‌ها شدید هستند احتمال ناپدید شدن روستای میراحمد غریبی‌ها نیز وجود وجود دارد.

چند روز پیش به دنبال بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد، روستای آبیدک زیلایی از توابع بویراحمد در پی رانش به زیر زمین فرو رفت.

نماینده ویژه استاندار لرستان در دورود نیز گفت: سه روستای بخش مرکزی دورود به‌طور کامل تخلیه شدندتاکنون ۳ روستای امیرآباد، کامحمدرضا و سنگر بخش مرکزی دورود به‌طور کامل تخلیه شده‌اند، تلاش برای تخلیه سایر روستاهای در معرض سیلاب دورود ادامه دارد و امیدواریم با همکاری مردم این امر به‌طور کامل تحقق یابد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار