خامنه ای: آتش به اختیارید

آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران دیروز در دیدار با تشکلهای دانشجویی علاوه بر حملات تروریستی تهران٬ اظهاراتی نیز در مورد اوضاع فرهنگی ایران بر زبان راند.

خامنه ای در بخشی از سخنان خود گفت:« از وظایف تشکل‌های دانشجویی، تلاش همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه است. نگویید دیگر نمی‌شود در دانشگاه کار کرد؛ در دانشگاه خیلی می‌شود کار کرد. همه‌ی هسته‌های فکری و فرهنگی و عملی و جهادی هرکدام کار کنند؛ مستقل؛ آتش به اختیار باشند. البته قرارگاه مرکزی دستور می‌دهد اما چنانکه قرارگاه مرکزی اختلال دارد، شما افسران جنگ نرم، آنجا آتش به اختیارید.گاهی اوقات احساس می‌شود دستگاه‌های مرکزی فکری و فرهنگی و سیاسی دچار اختلالند و تعطیلند؛ اینکه در وضعیتی که ما این‌همه مسائل مهم فرهنگی در کشور داریم، حالا فرض کنیم فلان آهنگ قبل افطار پخش بشود یا نشود، این می‌شود مسأله‌ی اصلی، نامه‌نگاری می‌کنند؛ این پیداست این دستگاه اختلال پیدا کرده؛ مسأله‌ی اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهند. وقتی این‌جوری دستگاه‌های مرکزی اختلال دارند، آن‌وقت اینجا شما آتش به اختیارید

این جملات خامنه ای٬ به معنای داده شدن آزادی عمل کامل به دانشجویان در شرایط فوق تعبیر شده و در برخی از  تحلیلگران نگرانیهایی در زمینه افزایش اقدامات خودسرانه در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی ایجاد کرده است.

رفتن به نوار ابزار