حکم اعدام سلطان سکه و همدستش در ایران اجرا شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) وحید مظلومین معروف به “سلطان سکه” و محمداسماعیل قاسمی بر اساس حکم دادستانی تهران به جرم انجام معاملات غیرقانونی و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه در ایران “مفسد فی الارض” شناخته و حکم اعدام آنها صبح امروز اجرا شد.

به گزارش رسانه ای ایران، مظلومین با اینکه مجوز خرید و فروش سکه و ارز را نداشت، باندی برای اخلال ارزی و خرید و فروش بدون مجوز سکه و ارز سازماندهی کرده بود. قاسمی معروف به محمد سالم نیز همدست و عضو این شبکه بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در این این زمینه اعلام کرده است:

«از جمله ویژگی فعالیت مجرمانه این گروه رد و بدل غیرواقعی و صرفا شفاهی قیمت ارز و سکه بوده است که نقش بسزایی در افزایش قیمت داشته است.

شبکه مظلومین با خرید و فروش عمده و کلان کاغذی و معاملات فردایی بازار ارز و سکه را ملتهب کرده بود. از دیگر اقدامات غیرمجاز این شبکه خروج منابع مالی به صورت غیرقانونی از کشور بوده است.”

گفتنی است مظلومین و قاسمی به همراه دوازده نفر دیگر به جرم انجام معاملات غیرقانونی و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه اقدام به اخلال در باز ارز و سکه توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و این دو نفر به اعدام و بقیه افراد به حبس محکوم شدند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار