حکم اعدام برای دو نفر در ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران در نشست خبری خود گفت: داریوش ابراهیمیان فرزند علی اکبر و یونس بهاالدینی فرزند ابراهیم عنوان مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شده اند.

وی همچنین درباره اتهام جاسوسی یکی از کارمندان وزارت خارجه ایران توضیح داد: فردی به عنوان جاسوس متهم بود و وزارت اطلاعات روی این پرونده کار کرده بود و حکم در دادگاه بدوی صادر شد که این فرد به نام کمال امیربیک فرزند محمد، کارمند وزارت امور خارجه است که به حبس 10 سال و ضبط 270 هزار دلار محکوم شده است.

اژه ای از حکمی برای یک قاضی متخلف نیز خبر داد و گفت: قاضی حجت‌اله یازرلو به 10 سال حبس 75ضربه شلاق و سه سال انفصال از خدمت و هفت میلیارد ریال رد مال محکوم شده است.

معاون اول قوه قضاییه ایران همچنین با اشاره به مسمومیت و فوت افراد زیادی در رابطه با مصرف مشروبات الکلی و پیگیری پرونده این افراد گفت: ساختن مشروب جرم است و 18نفر در این زمینه بازداشت شدند. 38 نفر براثر شرب خمر مشروبات الکلی دست ساز و غیرمجاز مسموم و فوت کردند و 427 نفر مصدوم شدند. جرم سنگینی در انتظار این افراد است.

وی افزود: پرونده این افراد در بندرعباس است ولی فقط اختصاص به این شهر ندارد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار