“حمل و نقل عمومی در تهران استاندارد نیست”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، آرش حسینی میلانی، عضو شورای شهر تهران، پایتخت ایران در جلسه هم‌اندیشی بررسی لایحه تغییر قانون طرح ترافیک تهران که به همت کمیته محیط زیست حزب اتحاد ملت ایران برگزار شد، گفت: “شهر تهران از لحاظ دسترسی‌ها و داشتن حمل و نقل عمومی از استانداردهای لازم برخوردار نیست”.

وی با بیان اینکه همین مسئله موجب شده تا یکی از برنامه‌های شورای شهر پنجم توسعه و گسترش حمل و نقل عمومی باشد ادامه داد: “تغییر طرح ترافیک پس از چهار دهه طبیعتا سوالات متعددی در میان گروه‌های اجتماعی، نخبگان، صاحبنظران و رسانه‌ها ایجاد کرده است”.

به گزارش ایلنا، عضو شورای شهر تهران با اشاره به این موضوع که گسترش حمل و نقل عمومی از برنامه‌های شورای شهر پنجم است اظهار داشت: “کمیته محیط زیست درصدد است بخشی از درآمدهای ناشی طرح جدید ترافیک صرفا جهت رفع آلودگی هوا و تقویت حمل و نقل عمومی هزینه شود. با وجود آنکه گرایش کلی در دوره جدید مدیریت شهرداری تهران توجه بیشتر به مسائل محیط زیستی است اما ما در شورای شهر به دنبال تضمین اختصاص منابع مالی به محیط زیست شهر هستیم”.

گفتنی است، طرح ترافیک تهران، پایتخت ایران شامل بخش مرکزی این شهر است که اغلب ادارات، وزارت خانه ها، مجلس و بازار این شهر در آن قرار دارند. تنها خودروهایی که مجوز دارند و تاکسی ها می توانند در این محدوده تردد کنند. همچنین محدوده زوج و فرد هم در تهران وجود دارد که بر اساس پلاک ماشین ها در روزهای زوج و فرد هفته حق تردد در آن محدوده را دارند.