حمله گروهی به فرماندهی پلیس پکتیا در شرق افغانستان/ ده ها تن شامل فرمانده پلیس کشته شداند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، در حملات مرگبار گروه طالبان بر مرکز فرماندهی پلیس و مرکز آموزشی این نیروها در استان پکتیا ده ها تن شامل توریالی عبدانی، فرمانده پلیس این استان کشته شده اند.

وزارت کشور افغانستان گفته شماری از مهاجمان انتحاری وارد ساختمان شده اند و درگیری سنگین در محل ادامه دارد.

رسانه های محلی به نقل از مسوولان بیمارستان گردیز مزکز پکتیا گفته اند تا حالا دست کم 150 زخمی به بیمارستان ها منتقل شده اند.

دولت افغانستان آمار رسمی از تلفات این انفجار ها اعلام نکرده و گفته است در حال حاضر نبرد در ساختمان فرماندهی پلیس ادامه دارد. طالبان مسوولیت این حمله را به دوش گرفته اند.

برخی از منابع محلی گفته اند در پی چند انفجار سنگین در ورودی ساختمان، حدود شش مهاجم انتحاری وارد محل شده و به تیراندازی پرداخته اند.

وزارت کشور افغانستان گفته تا حالا نیروهای امنیتی توانسته اند دو تن از مهاجمان را از پا درآورند. طالبان ادعا کرده اند که کشته شده ها همه افراد پلیس هستند اما مسوولان بیمارستان ها و شاهدان گفته اند شمار زیادی از افراد غیرنظامی نیز در میان کشته شده ها هستند.

در خبر دیگر گروهی از طالبان مجهز با سلاح های سنگین و سبک به ساختمان فرماندهی شهرستان شلگره در استان جنوبی غزنی حمله کرده اند. منابع محلی گفته اند در پی این حمله که شب گذشته آغاز شد ده ها تن از نیروهای پلیس ناپدید شده اند.

رفتن به نوار ابزار