حمله پهبادی به خطوط انتقال نفت عربستان سعودی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) خالد الفالخ وزیر انرژی، صنایع و مناب طبیعی عربستان سعودی اعلام کرد که ایستگاه دو خط انتقال نفت در منطقه غربی این کشور صبح امروز هدف پهبادها قرار گرفته است. 

به گزارش خبرگزاری رسمی این کشور «SPA»، فالح همچنین اعلام کرده است: در پی این حملات ایستگاه شماره 8 دچار حریق شده و انتقال نفت از سوی شرکت ملی نفت این کشور متوقف شده است. 

به گفته وزیر انرژی عربستان، تحقیقات مسولین در مورد برآورد خسارات موجود برای ادامه انتقال نفت ادامه داشته و تولید و صادرات آن در کشور نیز متوقف نشده است. 

فالح معتقد است که علاوه بر کشورش، اقتصاد جهانی و تبادل پول نیز هدف این حملات که اخیرا درمنطقه رخ داده اند، هستند. 

وی تاکید کرد: این حملات بار دیگر لزوم مقابله با حوثی ها تحت حمایت ایران در یمن و سایر گروه های تروریستی که اقدامات مشابه انجام می دهند را نشان می دهد. 

شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به حوثی های یمن نیز مدعی شده بود که 7 حمله هوایی به چند نقطه مهم در خاک عربستان سعودی انجام شده است. 

عربستان سعودی روز گذشته نیز اعلام کرده بود 2 نفتکش این کشور در آب های دریای عمان هدف «اقدام خرابکارانه» قرار گرفته است. روز شنبه نیز امارات متحده عربی در مورد 4 کشتی باری خود چنین ادعایی را عنوان کرده بود. 

هنوز وجود رابطه ای بین این حوادث تایید نشده است. 

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار