حمله حوثی‌ها به پایگاه نظامی «العند» در یمن

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)نهاد نخست‌وزیری یمن طی اطلاعیه‌ای حمله شبه‌نظامیان حوثی به مراسم رژه نظامی در پایگاه «العند» استان «لحج» این کشور را اقدامی برای به چالش کشیدن سازمان ملل متحد اعلام کرد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که “حوثی‌ها به اجرای برنامه‌های مورد حمایت ایران ادامه می دهند” و سازمان ملل، شورای امنیت و جامعه بین‌المللی نیز در قبال این اقدامات آنها ساکت مانده اند.

پایگاه العند در استان لحج یمن امروز در جریان مراسم رژه نظامی نیروهای دولتی این کشور با یک فروند پهپاد مورد حمله قرار گرفت. در اثر این حمله 4 سرباز جان باخته و 5 تن دیگر از مقامات علی‌رتبه حاضر در این مراسم از جمله رئیس ستاد کل ارتش یمن نیز به طور سطحی زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به حوثی‌ها نیز اعلام کرد که این گروه مسئولیت حمله مذکور را بر عهده گرفته است.

دولت یمن و حوثی ها طی نشستی که در تاریخ 6-13 دسامبر در استکهلم سوئد و با حمایت سازمان ملل برگزار شد، درباره تبادل زندانیان و آتش بس در الحدیده و تعز به توافق رسیدند، اما هنوز اجرا نشده است.

گفتنی است از سپتامبر 2014 شبه نظامیان حوثی کنترل صنعا، پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفته اند. در مقابل ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از مارس 2015 برای حمایت از نیروهای حکومت مشروع یمن و مقابله با پیشروی حوثی ها وارد عمل شدند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار