حمله ارتش اسراییل به نقاطی در داخل سوریه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ارتش اسرائیل نقاطی در داخل خاک سوریه را هدف حمله هوایی و موشکی قرار داده است.

روز سه شنبه، ۱۹ دی/۹ ژانویه، فرماندهی ارتش رژیم اسد اعلام کرد که طی ساعات اولیه بامداد هواپیماهای اسرائیلی با پرواز بر فراز خاک لبنان تعدادی موشک به سوی نقاطی از منطقه “قطیفه” شلیک کردند اما دفاع ضدهوایی سوریه توانست مانع از نفوذ آنها شود و یکی از هواپیماها را هدف قرار داد. به گفته فرماندهی ارتش رژیم اسد، نیروی هوایی اسرائیل در عملیاتی دیگر چهار فروند موشک به سوی مواضعی در منطقه “طبرا” پرتاب کردند که دفاع ضدهوایی سوریه توانست یکی از آنها را منهدم کند. بقیه موشک‌ها به نزدیکی مواضع نظامی اصابت کردند و خساراتی به بار آوردند.

گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن که تحولات آن کشور را زیر نظر دارد نیز گزارش کرده است که هواپیماهای اسرائیلی انبارهای اسلحه و مهمات متعلق به رژیم اسد و شبه نظامیان حزب‌الله لبنان را هدف قرار دادند که باعث وقوع انفجارهای متعدد در این مراکز شد. فرماندهی کل ارتش رژیم اسد همچنین گفته است که اسرائیل چند فروند موشک زمین به زمین را از بلندی های جولان به داخل خاک سوریه پرتاب کرد که ردگیری و منهدم شدند.

هنوز ارتش اسرائیل در مورد این عملیات اظهار نظری نکرده است. پیشتر نخست وزیر اسرائیل گفته بود که این کشور به منظور “دور نگهداشتن نیروهای تحت حمایت ایران” از مرزهای خود در هر زمانی که مناسب بداند، به اقدامات نظامی در خاک سوریه دست خواهد زد. اسرائیل حکومت ایران را متهم کرده است که در نظر دارد با سوء استفاده از جنگ داخلی سوریه، پایگاه‌هایی را برای استقرار سپاه پاسداران انقلاب ایران و شبه‌نظامیان حزب‌الله در سوریه ایجاد کند.