حمایت مالی از افراد دارای اختلالات جنسی جهت تغییر جنسیت در ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، احمد خاکی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از کمک درمانی به “ترنس سکشوال‌ها” خبر داده است.
وی در این خصوص گفته است: بهزیستی وظیفه دارد که به این افراد کمک کند، حتی تا سقف 25 میلیون تومان نیز برای ارائه خدمات درمانی به آن‌ها مساعدت مالی می‌شود، البته مبلغی که این افراد باید برای جراحی و تغییر جنسیت هزینه کنند چندین برابر این مبلغ است.
خاکی ادامه داده است: برخی می‌گویند که آن‌ها نیاز به مرکز نگهداری دارند، اما اصلا درست نیست که مرکز نگهداری برای این افراد وجود داشته باشد؛ بلکه مراکزی برای حمایت از این افراد لازم است.

او در خاتمه تاکید کرده است: آمار دقیقی در رابطه با مراجعه کنندگان TS وجود ندارد، نمی‌توان تعداد دقیق این افراد را اعلام کرد. بزرگ‌ترین معضل بهزیستی در رابطه با افرادی که اختلال جنسی دارند این است که این افراد از طرف خانواده خود درک نمی‌شوند، چرا که درک این افراد اولین گام درمان آن‌ها است.

در باره ترانس سکشوال:
ترانس سکشوال یا TS جزو اختلالات هویت جنسی محسوب می‌شود. اختلالات هویت جنسی یعنی مشکلاتی که یک فرد در باور و پذیرفتن جنسیت خودش دارد و در واقع با رفتار و منش اجتماعی جنس دیگری در اجتماع زندگی می‌کند.
ترنس سکشوال‌ها را جزو آخرین گروه اختلالات جنسی قرار می‌دهند که تعداد خیلی کمی‌را در هر جامعه‌ای شامل می‌شوند و براساس آمار از هر صد هزار نفر، سه تا چهار نفر مبتلا به این بیماری هستند.