حضور احمدنژاد بر سر مزار غلامرضا تختی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران امروز با حضور در شهر ری بر سر مزار غلامرضا تختی کشتی گیر معروف ایران حاضر شد.

وی بعد از زیارت مزار تختی گفته است”مرحوم تختی در عصر ما جوانمردی ، پهلوانی و ایمان و مردانگی را در زندگی خود ترجمه کرد. او با مردم و خادم مردم بود. عشق مردم در دلش موج می زد و برای مردم زندگی می کرد و در نهایت هم فدای مردم شد. وقتی خبر درگذشت مرحوم تختی منتشر شد، تقریبا همه مردم باور داشتند که تختی را کشتند و از سر راه برداشتند. تختی مردم را دوست داشت و مردم هم تختی را دوست می داشت. آنهایی که مردم را دوست نداشتند و مردم هم آنها را دوست نمی داشتند، حسادت ورزیدند و تختی را برای خود خطر می دیدند و وجودش را برنمی تابیدند. چگونگی آن را باید در اسناد موجود بررسی کنیم. آن هنگام همه مردم باور کردند که تختی را از سر راه برداشتند و وقتی همه مردم به یک باوری می رسند حتما یک حقیقتی پشت سر آن وجود دارد. خدا روح بلند آن مرحوم و همه افرادی مانند تختی را شاد فرماید و مورد لطف و رحمت خویش قرار دهد.”

در جریان این بازدید،حمید بقایی و علی اکبر جوانفکر از معاونان وی در دولت دهم، او را همراهی می کردند.

به نوشته سایت دولت بهار  انبوهی از مردم که برای دیدار با دکتر احمدی نژاد اجتماع کرده بودند با وی عکس یادگاری گرفتند و شماری از آنان نیز با شکوه از وضعیت معیشتی خود و مشکلات جاری کشور ، از ایشان خواستند تا برای حل مشکلات مردم کاری انجام دهد.

17 دی ماه سالروز در گذشت تختی می باشد.

وی در تاریخ 1346 از دنیا رفت و در قبرستان “ابن بابویه” شهر ری دفن گردید.
غلامرضا تختی در سال 1309 در تهران و در یک خانواده آذربایجانی الاصل به دنیا آمده بود.

 

رفتن به نوار ابزار