“حصر با امضای حسن روحانی آغاز شد و همچنان ادامه دارد”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، هنگامه شهیدی روزنامه نگار، تحليلگر مسائل سياسي و مشاور مهدی کروبی گفته است که امضای حسن روحانی پای مصوبه حبس خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی وجود دارد.

وی در گفتگو با انتخاب خبر که در خروجی سایت دولت بهار گذاشته شده است در پاسخ به سؤالی درباره نقش رهبر ایران درخصوص تداوم حصر تصریح کرده است: براساس شواهد فعلی و توضيحاتی كه عنوان شد به نظر می رسد در حال حاضر شخص رهبری مانعی برای ادامه حصر و رفع آن نیستند.

ادامه اظهارات وی در رابطه با حبس خانگی رهبران جنبش سبز در ایران به شرح زیر است:

– یک نکته مهم و کلیدی درخصوص نقش آقای روحانی درخصوص موضوع حصر را بیان می کنم و آن اینکه در بهمن ماه سال1389، نفرات اصلی و‌ ثابت شورایعالی امنیت ملی در جلسه ای “مصوبه حصر” را امضا کردند که یکی از این افراد امضاکننده شخص آقای حسن روحانی بوده که در جلسه این شورا مبنی بر حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد حضور داشته و آن روز غیبت هم نداشته است.

– اگر امضای آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور کشور پای مصوبه حصر باشد که هست در حال حاضر تنها شخصی که می تواند نسبت به تعیین تکلیف حصر محصورین شفاف سازی کند ‌‌و در یک اتاق شیشه ای اظهارنظر و تصمیم گیری کند شخص ايشان است و باید خود او در خصوص رفع و یا تداوم حصر پاسخگو باشد.

–  اکنون زمان آن فرا رسیده است تا آقای روحانی گذشته از شعارهایی که تاکنون درباره رفع حصر سر داده است بعد از 8 سال که قاعدتا متن مصوبه مذکور از طبقه بندی محرمانه خارج شده و به عنوان اولین اقدام و صداقت در عمل، مصوبه حصر معترضین به انتخابات 88 را منتشر کند تا مشخص شود که آیا امضای ایشان از ابتدا پای مصوبه حصر بوده یا نبوده است. که اگر حصر آقایان مورد تایید ایشان بوده علت را برای افکار عمومی بدون فرافکنی و طفره توضیح بدهد.

–  براساس سوابق سیاسی آقای روحانی، ایشان در هر زمان و‌ مقطع از جمهوری اسلامی مشی سیاسی خود را تغییر داده و چرخش محسوسی کرده است و‌ تاکنون به هیچ وجه چه در جریان اصولگرا و ‌چه در جریان اصلاح طلب هزینه ای نداده بلکه در مقاطع حساس در گوشه ای سکوت کرده و اظهارنظری نداشته است. ایشان در دهه اول انقلاب دارای نظرات سیاسی تند و افراطی درخصوص مسایل مختلف داشته و در دهه دوم فردی که چندان تندرو نبوده و از آن مسیر اول فاصله گرفته شهرت گرفته و در دهه سوم از اشرافیت سیاسی بالایی برخوردار بوده و در دهه چهارم تبدیل به فردی غیر از سه دهه اول شده و اسم خود را اعتدالگرا گذاشته است. چنین شخصیت هایی که در بازی قدرت به این شکل عمل می کنند از مرموزترین افراد سیاسی یک کشور به حساب می آیند و همیشه یک راه در رو برای فرار از پاسخ به سوالات پیدا می کنند.

–  بزرگان و لیدرهای جریان سیاسی احزاب اصلاح طلب نسبت به این موضوع که شخصا آقای روحانی از موافقان حصر محصورین بوده اند و‌مصوبه حصر را بنا به مسولیتی که در شورایعالی امنیت ملی داشته امضا كرده اند همواره آگاه بوده و از این قضیه اطلاع کامل داشتند و اصلاح طلبان و اعتدالگرایان عملا در انتخابات های 92 ، 94 و 96 از شعار رفع حصر استفاده کردند تا با فریب افکار عمومی رقیب اصولگرای خودشان را به شکست بکشانند چون یکی از مهم‌ترین مطالبه مردم در انتخابات مسئله رفع حصر بوده و با ایجاد حساسیت در بین مردم این مطالبه تشدید و‌ مورد توجه بیش‌تری قرار گرفت.

سایت دولت بهار در پایان نوشته است” دکتر احمدی نژاد بارها مخالفت خود با حصر و محدودیت را اعلام کرده است.”

 

رفتن به نوار ابزار