حسینی خامنه ای در همایش بسیجیان شرکت کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای رهبر ایران امروز در جمع ده ها هزار نفر از بسیجیان این کشور در ورزشگاه آزادی تهران اظهار داشت: کشور به دلیل وجود مشکل، از خمودگی و بی عملی درآمده است.

وی در این همایش که با عنوان «همایش بزرگ اقتدار عاشورایی بسیجیان» برگزار شد، همچنین تصریح کرد:

«در صحنه نبرد سیاسی و اقتصادی، عینا مثل نبرد نظامی اگر جبهه‌ای که احساس پیروزی می کند به خود مغررور شود، راه پیروزی جلوی آن بسته می شود.

نداشتن نقشه و ابتکار در مقابل دشمنان منجر به پیشروی آنان می‌شود؛ ما در نیمه و اول راهیم. باید با تلاش به قله ای برسیم که مدنظر ماست که تدبیر و شجاعت برای آن لازم است.

موقعیت کشور و جهان موقعیت های حساسی است. حساس شدن و به تکاپو افتادن نخبگان کشور دشمنان را حساس کرده تا تلاش فکری و عملی کنند.

ایران توانسته در عرصه های علم، سیاست، هنر، تاریخ و پرچمداری علوم انسانی در میان ملت های مسلمان و جهان سرافراز بایستد و خود را نشان دهد.

جوانان امروز در مقابل مشکلات و مسائل کشور، صاحب فکر هستند و احساس تکلیف می کنن. جوانان امروز در ده هزار نقطه جهادی فعالند که سرمایه بزرگی برای آینده کشور هستند.

در کشور مسلما جوانانی هم هستند که این خصوصیات مثبت را ندارند که ریزش های ما هستند و معتقدم که رویش های ما بر این ریزش ها غلبه دارند.

آن روشنفکر ریاکار و منافقی که این دشمنی را حس نمی‌کند و نسخه کوتاه آمدن جلوی آمریکا را برای دولت و کشور می نویسد، مرد عمل این میدان نیست؛ تا انسان نداند که دشمن در مقابل اوست، سلاح لازم را در دست نمی گیرد.

گام اول این است که وجود و حضور دشمن را حس کنیم. گام دوم، اعتماد به نفس و عزم برای حرکت در این میدان است.

برخی مایوس و تنبلند و دیگران را هم مایوس و وادار به تنبلی می‌کنند. این افراد در میدان جهاد هم، مجاهدان را به فساد می کشانند و نه تنها کمک نمی کنند، مانع راه می شوند.»