حسینی خامنه ای: آمریکا رو به اوفول است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در یک سخنرانی در آستانه بازگشت تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، از ایالات متحده و دونالد ترامپ رئیس جمهور آن انتقاد کرده و گفته آمریکا رو به افول و ایران در مسیر استقلال سیاسی و استقلال صنعتی است.

آقای خامنه ای گفته است: “هدف آمریکا از تحریم، فلج کردن و عقب نگه داشتن اقتصاد کشور بود نتیجه این شده که حرکت به سمت خودکفایی در کشور گسترش پیدا کرده است. ملت ایران در طول سال‌های متمادی عادت کرده بود که همه‌چیز را وارد کند، اما حالا عادت کرده که برود سراغ تولید کردن همه‌چیز، ما امروز شاهد یک حرکت جدی به سمت استقلال سیاسی و استقلال صنعتی در کشور هستیم”.

سخنرانی آقای خامنه ای به مناسبت در پیش بودن روز دانش آموز و در جمع گروه هایی از دانش آموزان و دانشجویان بوده است. سیزدهم آبان سالگرد اشغال سفارت ایالات متحده در ایران هم هست. بازگشت تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران هم با روز سیزدهم آبان همزمان شده است.

آقای خامنه ای در اظهارات امروز (دوازدهم آبان) گفته “آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند. آن کسانی که گرایش به سازش دارند، نقشه بی‌پایه می‌کشند… اینها محکوم هستند به اینکه ساقط شوند و افول کنند”.

رفتن به نوارابزار