جوانفکر به 2 سال و نیم و بقایی به 6 ماه زندان «محکوم» شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) مهران عبدالله پور، وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری او گفت که جوانفکر به 2 سال و نیم و بقایی به 6 ماه حبس «محکوم» شده اند.

به گزارش خبرگزاری “ایرنا”، وی افزود: حمید بقایی به اتهام توهین به مسئولان ( نسبت ظالم دادن به رئیس قوه قضاییه) در شعبه 1059 دادگاه کارکنان دولت محاکمه به 6 ماه حبس محکوم شده است.

براساس این گزارش، دادگاه بقایی معاون اجرایی دولت احمدی نژاد 11 شهریور امسال در شعبه 1059 دادگاه کارکنان دولت بابت اظهارات حین بازگشتش به زندان پس از مرخصی درمان، برگزار شد. او گفته بود مردم نمی دانند در زندان ها چه خبر است و به رئیس قوه قضاییه هم نسبت ظالم بودن داده بود.البته بقایی پیش از این به اتهام مالی محاکمه و به 15 سال حبس محکوم و اسفند سال گذشته برای تحمل کیفر به زندان اوین منتقل شد.

عبدالله پور در ادامه گفت: علی اکبر جوانفکر نیز به اتهام توهین به مسئولان و نشر اکاذیب بابت نوشته هایش در کانال های تلگرامی در شعبه 1060 دادگاه کارکنان دولت محاکمه و به 2 سال و نیم حبس محکوم شده است.

شعبه یک «دادگاه انقلاب» هفته گذشته جوانفکر را به اتهام «اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به استناد ماده 610 قانون مجازات اسلامی و به دلیل مشایعت اسفندیار رحیم مشایی در به آتش کشیدن حکم حمید بقایی مقابل سفارت انگلیس» به تحمل پنج سال و یک ماه حبس محکوم کرد.

رفتن به نوار ابزار