جواز هتاکی، زنای محصنه، شرابخوری و فسق و فجور/ عماد الدین باقی

آقای احمدعلم‌الهدی جمعه21تیر1398در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی نسبت به بدحجاب ها کلماتی چون: ناهنجار، هرزگی‌، لاابالی‌، عوضی را به کار برد و از جمله در فرازی گفت:
“خانمی که موهای پریشانت را بیرون می‌اندازی، اسیر شهوت‌رانی مردان هرزه هستی/ برای فروش کالا دختران عوضی را کنار هم ردیف می‌کنند”.

دخالت مدعی العموم یا برکناری کسانی که خشم دارند و تریبون های ترویج اخلاق را به این ادبیات می آلایند کمترین انتظار مردم است و بی تفاوتی نسبت به آن بستر گناهان دیگری است که بدعاقبتی را رقم می زند و سخنانی تکان دهنده تر هم مجاز می شود، سخنانی که اگر غیرخودی ها بر زبان می راندند مجازات می شدند.

آخر این امام جمعه ای که رسما “زنای محصنه و شرابخواری و انواع فسق و فجور”(عین کلمات اوست) را در رقابت سیاسی بر سر تصاحب قدرت تجویز کرده و نه از این سخن خود پوزش خواست و نه برکنار یا مؤاخذه شد و نه توسط مدعیان ارزشی ملامت شد، چطور به خودش اجازه می دهد به بانوان ایران به اتهام #بی_حجابی هتاکی کند؟ ایشان می گوید: “ما شورای شهر را به دلیل اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. سقف آرای ما در شورای شهر 450 هزار رأی بود و سقف جریان رقیب ما 250 هزار رأی و چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم.

چه اشکالی داشت آن عزیزی که یک فهرست جداگانه ارائه داده است یک فهرست دیگر به جای آن وارد شورای شهر می‌شد؟ به‌صرف این که یک آقایی را کمتر و یکی را بیشتر قبول دارید به آن می‌ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می‌دهید؟وی ادامه داد: یکی از دوستان آمد و نامه ای به بنده داد و گفت می‌گویند چون با آقای فلانی به جمع‌بندی نرسیدیم، تصمیم گرفتیم خودمان فهرست بدهیم. این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود که بنده جواب نامه را ندادم و گفتم جواب بنده شفاهی است؛ برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می‌بخشد اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید .هرچه کربلا بروید، هرچه مکه بروید، هرچه جبهه بروید و نماز مستحبی بخوانید آن چه مسلم است شما جهنمی هستید و باعث شدید سرنوشت اسلام و مسلمین دست غیر بیفتد.

آیت ا… علم الهدی ادامه داد: حالا این که چون یک نفر 100درصد آن چه بنده می‌خواهم نیست، اجازه دهیم قدرت دست جریان باطل بیفتد، یک حرکت‌ شیطانی است و شیطان این کار را می‌کند که قدرت دست جریان‌های دینی نباشد و قدرت را بفرستد آن‌طرف، طرفی که با خود رهبری زاویه دارد، همه حرکت‌های رهبری را قبول ندارد، آقا را دوست دارد ولی به‌عنوان یک مقتدا دنبال او نمی‌رود”(روزنامه خراسان رضوی،ش3748پنجشنبه7دی1396ص3).

سه سال است خویشتنداری کردم تا پرده حیا کمتر دریده شود اما گویا سیاست بازی در پرده دین تمامی ندارد. تمام کلمات آقای علم الهدی جای تامل دارد، اینکه چه کسی دیگران را فتنه گر می خواهند! اینکه نام این کار را به دست گرفتن قدرت توسط جریان های دینی می گذارد! و…

نخستین بار که سه سال پیش خبر اظهارات او را دیدم باورم نمی شد و احتمال می دادم برساخته مغرضین باشد. هنگامی که روزنامه خراسان را دیدم ناگزیر باور کردم اما والله تنم لرزید ولی آنها که بخاطر پایین رفتن روسری بانوان گریبان چاک می کنند زیر سبیلی رد کردند.

چون ممکن است شما هم باور نکنید هم لینک و هم تصویر صفحه را به صورت پیوست برای تان می گذارم.ماندلا و قذافی هر دو آفریقایی بودند ، هر دو آزادی خواه بودند ، هر دو مبارز بودند ، هر دو در مبارزه پیروز شدند ، هر دو به محبوبیتِ فراوان رسیدند و هر دو موفق شدند که رهبری کشورهایشان را به دست بگیرند ، ماندلا امّا بدون خون ریزی به پیروزی رسید و بدون خون ریزی ادامه داد و قدافی با خون بر مسند نشست و با خون ادامه داد ، ماندلا گوشش را برای شنیدن صدای مردم باز کرد و قذافی دهانش را به نعره گشود تا گوش مردم از صدایش پر باشد ، ماندلا کتابِ مردم را خواند و قذافی کتابی نوشت و مردم را وادار به خواندن آن کرد ، ماندلا خودش را کشت تا مردمش زنده باشند و قذافی مردم را کشت تا خودش زنده باشد ، ماندلا گفت : « ما » و قذافی گفت : « من » ، ماندلا مردم را فرزندان خود خواند و قذافی مردم را سوسک و موش خطاب کرد ، ماندلا پیش از این که از زندگی کناره بگیرد از قدرت کناره گرفت و قذافی تا آخرین لحظات به تخت و خیمه اش می اندیشید.

و حالا نلسون ماندلا و معمّر قذافی – هر دو نفر – در پیشگاهِ ابدیّت تاریخ ایستاده اند و ما تنها به احترام ماندلا می ایستیم..

رفتن به نوار ابزار