جهانگیری: مسئله کازرون، زاینده رود،یزد و خورستان بحران های چالشی دولت هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور ایران گفته است: مسئله کازرون،بحران آب زاینده رود،یزد،خورستان بحران های چالشی دولت هستند.

جهانگیری اعلام کرده است که هنوز دولت درباره کازرون هیچ تصمیمی نگرفته است.

او همچنین ادامه داده است: مدیر موفق کسی است که این چالش‌ها را در نقطه شروع حل کند. موضوع کازرون باید حل شود، نمی‌شود مردم هر روز به خیابان بیایند و عده‌ای هم بر این موج سوار شده و شعارهای خود را سر دهند. دولت درباره کازرون هیچ تصمیمی نگرفته است.

جهانگیری تاکید کرده است: ما نباید اجازه بدهیم مشکلات به چالش‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شود.

در روزهای اخیر به دنبال طرح پیشنهاد ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار و جدا شدن بخش‌های کوهمره‌نودان و چنارشاهیجان از شهرستان کازرون، اعتراض‌ها و تحصن‌هایی با حضور مردم در شهر کازرون برگزار شده است.
جهانگیری در بخش دیگر سخنانش هم اظهار داشته است: مساله زاینده‌رود، یزد و خوزستان هم باید حل شود. مدیران باید به سرعت در استان‌ها حضور داشته باشند و زخم زلزله کرمانشاه هم باید التیام یابد و مسکن آنها تامین شود.

خشک شدن زاینده رود بحران آبی در استان های اصفهان و یزد را ایجاد کرده است. همچنین موضوع انتقال آب از خوزستان به این مناطق باعث افزایش تنش و بحران های اجتماعی شده است.

در آبانماه سال 1396 زلزله 7.3 ریشتری در استان کرمانشاه واقع در غرب ایران رخ داد که هم اکنون اهالی این مناطق بصورت اصولی اسکان داده نشده اند.

رفتن به نوار ابزار