“جنگ لازم نیست مردم ایران کار جمهوری اسلامی را تمام خواهند کرد”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،نشریه “آمریکن کنسرواتیو” روز گذشته در تحلیلی نوشته است جنگ لازم نیست مردم ایران کار جمهوری اسلامی را تمام خواهند کرد و حوادث هفته گذشته در ایران خواب خوش سیدعلی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را پریشان کرده است.

این نشریه در ادامه این مقاله آورده است” درحالی که روز چهارشنبه ده‌ها هزار ایرانی در خیابان‌های تهران به پشتیبانی از جمهوری اسلامی راهپیمایی می‌کردند، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده سپاه اعلام کرد که “فتنه جدید” پایان گرفت و جعفری تنها خودفریبی و خوش‌خیالی می‌کند.
اعتراضات هفته گذشته در سراسر ایران همچون انفجار رعد و برقی در شب تاریک فضای اجتماعی سیاسی ایران رهبران آن را از خواب خوش بیدار کرده است.
این اعتراضات پرزیدنت حسن روحانی را به‌خاطر شکست در کاهش تورم و بیکاری و نرساندن هیچ‌گونه منفعتی به مردم کشور پس از قرارداد هسته‌ای محکوم کرده است.

اما محکومیت خامنه‌ای از سوی تظاهرکنندگان روی سیاست خارجی رژیم و دخالت‌های آن در عراق و سوریه و لبنان و یمن و غزه تمرکز داشته است.
جوانان ایرانی امروز خواهان آزادی‌های اجتماعی و زندگی خوشبخت مادی و رفاهی هستند که هیچ رژیم مذهبی قادر به برآورده ساختن آنها نیست.

آیت‌الله‌های حاکم بر ایران که خود را مجری قوانین مذهبی و نماینده خدا می‌دانند چگونه می‌توانند آزادی‌های مدنی و اجتماعی را که بنیادهای غربی و سکولار دارند به مردمشان هدیه بدهند بدون آنکه دیکتاتوری ایدئولوژیک خود را به‌ خطر بیاندازند؟
سپاه پاسداران انقلاب چگونه می‌تواند منافع عظیم خود در اقتصاد ایران را ترک کند و دست از دخالت‌های خرابکارانه خود در کشورهای دیگر بردارد بدون آنکه دلیل وجودی خود را که می‌گوید مسئول صدور انقلاب است زیر سئوال ببرد؟

واقعیت این است که جمهوری اسلامی اصلا برای بهبود اقتصاد، خوشبختی مادی، آزادی‌های سیاسی و عدالت و برابری‌های اجتماعی تاسیس نشده بود. زیرا در ایدئولوژی آیت‌الله‌ها، این‌ها آن اموری هستند که در ایالات متحده آمریکا و جوامع غربی مورد نظر مردم هستند و انقلاب اسلامی برای نابود کردن این ارزش‌ها به وجود آمده است. تندروهای ایرانی، آخوندها و نظامیان هوادار آن‌ها با قبول این ارزش‌ها به خودکشی سیاسی دست خواهند زد.
اعتراضات جاری در ایران بر این واقعیت صحه می‌گذارد که 40 سال پس از وقوع، انقلاب اسلامی توانایی برآورده ساختن نیازها و آرزوهای نسل جوان کشور را از دست داده است.

مشکل بتوان گفت که این واقعیت هنوز بر رهبران جمهوری اسلامی روشن نشده باشد و همانطور که تاریخ سرانجام اتحاد جماهیر شوروی را به سقوط کشاند، اکنون بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی گذشت زمان است.
آمریکا لازم نیست با این رژیم وارد جنگ بشود زمان خودش کار آنها را خواهد ساخت.”

رفتن به نوار ابزار