جنايت عليه بشريت در اهواز/ یوسف عزیزی بنی طرف

خبر كوتاه است؛ آن هم اعلام با تاخير سه روزه. روز هشتم نوامبر، ٢٢ شهروند عرب در اهواز اعدام شدند. دژخيمان خامنه اى هفت هفته پس از حادثه رژه ٢٢ سپتامبر گذشته، سخن او را كه گفته بود” هر سيلى بخوريم، ده سيلى مى زنيم”جامه عمل پوشاندند. آيا اساسا محاكمه اى در كار بود؟ آيا در اين مدت كوتاه مراحل دادرسى طى شده است و آيا وكيل مدافعى حضور داشته؟ يا محاكمه صحرايى بود و انتقام از مردم عرب؟ به اين خبر كه هم اكنون به دستم رسيد توجه كنيد:

اعدام دسته جمعي انتقامى در اهواز

در انتقام از حمله به رژه اهواز، نظام ايران 22 نَفَر در اهواز را اعدام كرد.در دوم مهرماه 1397 وزارت اطلاعات ايران از بازداشت 22 نَفَر در رابطه با هجوم به رژه نيروهاى مسلح اهواز خبر داد كه اين افراد روز پنجشنبه 17 آبان ماه اعدام شدند.

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز امروز 20 آبان ماه 1397؛ اداره اطلاعات اهواز با بعضى از خانواده هاى 22 نَفَر كه وزارت اطلاعات فيلم آنها را منتشر كرده بود تماس گرفته و برگه فوت آنها را به خانواده ها داده و از خانواده ها تعهد گرفته شده كه حق تجمع يا برگزارى مراسم فاتحه را نداريد.

اين منبع مى گويد: جسد افراد اعدام شده به خانواده ها تحويل داده نشده است.

مسؤلينى از زندان مركزى اهواز و دادگاه انقلاب اين خبر را تاييد اما تا كنون خبرگزارى ها آن را منتشر نكردند.

شايان ذكر است كه بعد از هجوم به رژه اهواز، نيروهاى امنيتى اقدام به بازداشت هاى وسيعى كرده است و صدها نَفَر از فعالان مدنى و فرهنگى و آنهايى كه سابقه حبس يا بازداشت در رابطه با فعاليتهاى سياسى و فرهنگى داشته اند نيز بازداشت كردند، فعالان حقوق بشر تعداد بازداشت شدگان را بيش از 800 نَفَر عنوان كردند.
پ ن: تماس با داخل ادامه دارد و خبرها در باره شمار اعدام شدگان ضد و نقیض است، اما در این که شماری اعدام شده اند شکی نیست. باید منتظر خبرهای دقیق تر در باره شمار دقیق اعدام شدگان بود
پ ن۲: نام سه تن از اعدام شدگان:
١- محمد مومني تيماس ( ابونصار). او در دوره خاتمی، مدیر نهاد مدنی فرهنگی «شمس الجنوب» بود
٢- نصار مومني تيماس (فرزند بزرگ محمد مومنی تیماس)
۳-احمد حیدری فرزند عبود

از صفحه فیس بوک یوسف عزیزی بنی طرف

Comments: 0

رفتن به نوارابزار