جمهوری آذربایجان: آماده حمایت از رویداد تبریز 2018 هستیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،علی نقی حسین اوف سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز اعلام کرده است سال 2018 فرصت ویژه ای برای افزایش مبادلات فرهنگی می باشد.

وی از آمادگی جمهوری آذربایجان جهت هرگونه همکاری در برگزاری رویداد تبریز 2018 خبر داده است.

حسین اوف اظهار داشته است شهر نخجوان هم به‌ عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده است و ما در این سال می‌توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

او ادامه داد: آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های علمی، فنی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با ایران و به‌خصوص با استان آذربایجان شرقی هستیم.
رحیم شهرتی فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار اظهار داشته است با توجه به انتخاب باکو به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2019،تجربیات رویداد تبریز 2018 می‌تواند در این زمینه مفید باشد و بر این اساس هم‌فکری و همکاری بین دو طرف ضروری است.
وی تصریح کرده است مردم تبریز و جمهوری آذربایجان، با زبان و دین و فرهنگ مشترک، در طول تاریخ در کنار هم بوده‌اند و بیشترین انتظار ما در رویداد تبریز 2018 از کشوری است که نزدیک‌ترین ارتباطات و بیشترین اشتراکات را با آن داریم.
شهرتی فر  همچنین خواستار حضور اهالی رسانه و مطبوعات جمهوری آذربایجان را در تبریز برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر و معرفی آن به هموطنان خود شده است.
در سال 2018 میلادی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و شهر نخجوان نیز به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند.