جلیقه‌زردها در فرانسه پیروز شدند/تعلیق طرح افزایش مالیات بر سوخت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) منابع خبری در فرانسه امروز سه‌شنبه گفته‌اند «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه، تعلیق طرح افزایش مالیات بر سوخت را اعلام می‌کند.

تجمعات اعتراضی شهروندان فرانسوی که خود را «جلیقه‌زردها» نامیده‌اند از روز 26 آبان‌ با تجمع در میادین اصلی بسیاری از شهرهای این کشور آغاز شد. جرقه اعتراضات توسط دو شهروند فرانسوی زده شد که در شبکه‌های اجتماعی خواستار اعتراض سراسرس به طرح افزایش مالیات سوخت شدند.

طبق گزارش یورونیوز، «جلیقه زرد»، جلیقه‌ای به رنگ زرد شبرنگ است که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی در فرانسه هر خودرو باید به آن مجهز باشد. در صورت نقص فنی و توقف خودرو در میان بزرگراه ، صاحب خودرو باید جلیقه زرد رنگ را بر تن کند.

«جلیقه زرد» ها بیشتر شهروندانی هستند که با وجود کار و درآمد، در گذران زندگی و معاش به مشکل برمی‌خورند. این گروه، کارمندان، کارگران و خانواده‌هایی که در حومه شهرهای بزرگ یا مناطق روستایی زندگی می‌کنند و برای رفت و آمد و زندگی روزمره به خودروی شخصی وابسته هستند را در برمی‌گیرد.

اعتراضات از تظاهرات علیه افزایش قیمت سوخت آغاز شد، اما بعد از آن به مسائل دیگری مانند افزایش هزینه‌های زندگی، کاهش قدرت خرید و در کل، سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه گسترش یافت.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار