جلسه مقامات دولت آمریکا با قانونگذاران؛ سیاست در قبال ایران بازدارندگی است، به دنبال جنگ نیستیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) پاتریک شاناهان کفیل وزارت دفاع آمریکا پس از جلسه با نمایندگان عالی‌رتبه دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا گفت تغییر آرایش نیروهای آمریکا نه برای جنگ با ایران، که برای سیاست بازدارندگی و جلوگیری از تهدیدهای آن‌ها است.

پاتریک شاناهان عصر سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت به وقت محلی و در کنار مایک پمپئو و پس از پایان جلسه دوم با نمایندگان سنا، در مقابل خبرنگاران گفت: جلسه خوبی داشتیم و درخواستی که از ما داشتند این بود که با مردم آمریکا بیشتر در تماس باشیم و آن‌ها را مطلع کنیم.

آقای شاناهان گفت: ما منبع موثق در مورد تهدید برای نیروها و منافع آمریکایی داشتیم. ما با تغییر موضع خود جلوی حملات را گرفتیم و جلوی خطای محاسبه ایران را گرفتیم. کار ما در مورد بازدارندگی است و نه جنگ است. ما به دنبال جنگ نیستیم.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت: هم به مجلس نمایندگان و هم سنا سیاست خود در قبال اعمال ۴۰ سال گذشته ایران را گفتیم و برایشان توضیح دادیم که در چارچوب آن، می‌خواهیم جلوی رفتاری که این سال‌ها شاهد آن بوده‌ایم را بگیریم.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به خبرنگاری که پرسید برای کاهش دادن خطای محاسباتی، آیا حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با ایران هستید، پاسخ داد: به اندازه کافی راه‌هایی برای انتقال پیام داریم.

مایک پمپئو و پاتریک شاناهان در دو جلسه و ابتدا با شماری از اعضای مجلس نمایندگان و بعد با شماری نمایندگان مجلس سنا گفت‌وگو کردند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار