جان توشاک، مربی آشنا با ترک ها، سرمربی تراکتور آذربایجان شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) جان توشاک به عنوان سرمربی تیم تیراختور انتخاب شد.

شب گذشته نماینده باشگاه تیراختور با جان توشک به توافق رسیده و قرارداد سه ساله منعقد شد. توشاک پیشتر در کشورهای ترک آذربایجان و ترکیه کارنامه موفقی داشته است و اینبار نیز مربیگری ترک ها در ایران را برعهده میگیرد.

توشاک کیست؟

توشاک یک مربی ولزی است که در سال ۱۹۴۵ میلادی (۱۳۲۸ شمسی) متولد شده و ۴۹ بازی ملی هم برای تیم ملی کشورش انجام داده است. توشاک فوتبال باشگاهی‌اش را در انگلیس پشت سر گذاشته و در تیم‌هایی مانند کاردیف و لیورپول را در کارنامه‌اش دارد.

توشاک کار مربیگری را به عنوان «مربی -بازیکن» از تیم سوانزی سیتی آغاز کرده و با این تیم هم به قهرمانی جام حذفی رسیده است. او در ادامه به عنوان مربی راهی تیم رئال سوسیه‌داد در اسپانیا شده، اما قبول هدایت تیم رئال مادرید نقطه عطف کارنامه توشاک است.

این مربی ولزی بعد از یک سال کار در رئال مادرید و قهرمانی با این تیم در لیگ برتر اسپانیا، روی نیمکت تیم دیپورتیوو لاکرونیا نشسته و با این تیم جام قهرمانی سوپرلیگ اسپانیا را هم بالای سر برده است. وی در سال ۱۹۹۸ هم با بشیکتاش قهرمان جام حذفی فوتبال ترکیه شده و سوپر جام فوتبال جمهوری آذربایجان را هم در سال ۲۰۱۵ با تیم خزر لنکران فتح کرده است.

تیم «الوداد کازابلانکا» در فوتبال مراکش، آخرین تیمی بوده که توشاک به عنوان مربی در آن فعالیت کرده است. وی در سال ۲۰۱۵ با این تیم قهرمان لیگ دسته اول مراکش هم شده است.

توشاک ولزی در دو مقطع هدایت تیم ملی این کشور را هم برعهده داشته، اما نتوانسته با این تیم نتایج چندان خوبی بگیرد. او همچنین روی نیمکت تیم ملی فوتبال مقدونیه و اسپورتینگ لیسبون پرتغال هم نشسته است.

 

 

رفتن به نوارابزار