جانسون: ما همچنان نگران فعالیت های مخرب ایران در منطقه ایم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در مجلس عوام این کشور گفته است: ما همچنان نگران فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و برنامه موشک های بالستیک این کشور هستیم.

بوریس جانسون همچنین گفته است: ما به طور مستمر نگرانی های خود را درباره فعالیت های بی ثبات کننده و مخرب ایران در منطقه و همچنین درباره برنامه موشک های بالستیک آنان – که کماکان تحت تحریم اتحادیه اروپا و سازمان ملل قرار دارد – به روشنی اعلام کرده ایم. جانسون در ادامه افزوده است: البته ما ضمناً نگران گزارش هایی درباره فراهم سازی سلاح های ایرانی برای حوثی های یمن  – که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل به حساب می آید – هستیم. ما این نگرانی ها را با شفافیتِ کامل در شورای امنیت مطرح کرده ایم.او در رابطه با برجام گفته است که از دوستان‌مان در کاخ سفید تقاضا داریم توافق هسته ای را دور نیاندازند.

بیت المقدس باید پایتخت مشترک فلسطین و اسراییل باشد

به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی که به ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین مطرح کرده، گفته است: من مجدداً بر پایبندی انگلیس به حمایت از مردم فلسطین و راهکار تشکیل دو کشور و نیاز مبرم به تمدید مذاکرات صلح و موضع شفاف انگلیس نسبت به وضعیت قدس تأکید می‌کنم. جانسون افزوده است: مساله قدس باید از طریق یک سازش مبتنی بر مذاکره میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها حل شود و قدس در پایان کار، پایتخت مشترک اسرائیل و فلسطین باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ششم دسامبر گذشته اعلام کرد که ایالات متحده رسماً بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد و سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس انتقال می‌دهد.