توهین همشهری به تورکها٬ آذربایجان و تیم تراکتور/ محکوم می کنیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ در ادامه روند توهین به تورکها در تاریخ صد سال اخیر ایران٬ این بار روزنامه همشهری با انتشار مطلبی علیه تورکها٬ به تحقیر تورک ها در ایران٬ مردم آذربایجان٬ تیم تراکتور سازی و تمامی طرفداران و عوامل آن پرداخته و به صورت زشتی کوشیده تا شهر تبریز را در برابر دیگر شهرهای تورک در ایران قرار دهد.

این روزنامه با نشر مطلبی عجیب٬ غیر واقعی٬ تخیلی و سیاسی با عنوان «چرا این تراکتور سازی را دوست نداریم» و به قلم رسول بهروش، به سفارش گروههای اطلاعاتی و امنیتی ایران٬ به صورتی بارز ناراحتی و عقده خود را از وجود تیم قدرتمند تراکتور سازی در آذربایجان که سبب همبستگی تورکهای سراسر ایران و حتی تورکهای سراسر جهان شده را به زبان آورده است.

البته که این مورد اولین و آخرین مورد از توهین به تورکها و ارزشهای ملی و فرهنگی آنها نیست و نخواهد بود ولی این مورد باردیگر عمق و وسعت دشمنی فاشیستهایی رانشان می دهد که چشم دیدن پیروزی و ارتقا هیچ کس به غیر از خود را ندارند.

در پی قوت گرفتن احتمال قهرمانی تیم تراکتور در لیگ برتر ایران و درخشش این تیم مشهور آذربایجانی در سطح جهان تورک و توران٬ هجمه‌های شدید و متوالی فاشیستها یکی بعد از دیگری در حال تجلی است. روزی نیست که یک خبرگزاری، روزنامه، نشریه و سایت خبری در نقش دوستدار فوتبال ظاهر شده و تیم تراکتور و هوادارانش را به توپ نبندد.

نویسنده این مطلب در ابتدا، به صورت کودکانه و البته (می دانیم فرمایشی ای)اهتزاز پرچم تراکتور در تمامی اماکن، بخصوص در مراسم قهرمانی مس سونگون  را نادرست دانسته و حتی شعار «آذربایجان تیم‌لری – فرق ائلمز رنگ‌لری» را دوری از اصول فوتبال دانسته است!

وی با بیان جمله ی وقیحی در راستای اختلاف افگنی در میان شهرهای تورک نشین مبنی بر اینکه «گویا عده‌ای نادان یا فرصت‌طلب، خواسته یا ناخواسته در تلاشند تا تبریز را در مقابل دیگر شهرها قرار دهند و تراکتور را مثلا نماد فروخورده این خطه بشمار آورند اما به راستی کدام بغض؟» هواداران تراکتور را نادان و فرصت‌طلب خطاب کرده است.

در همین رابطه یول پرس نیز نوشته است که؛ فارغ از اهانت این روزنامه به هواداران تراکتور٬ نویسنده مطلب بصورت آگاهانه خود را به خواب زده است تا نفهمد که تراکتوربالاتر از یک باشگاه ورزشی و نماد یک جنبش اجتماعی است و تراکتور تریبون این جنبش است؛ و اگر نویسنده بخواهد رفتار هواداران این باشگاه را با دیگر تیم‌ها بسنجد، به نتیجه درستی نخواهد رسید؛ هواداران کدام تیم اجرای کامل قانون اساسی را فریاد می‌زنند؟ هواداران کدام باشگاه از برای حمایت از حضور زنان در استادیوم شعار سرمی‌دهند؟ اگر نویسنده این روزنامه این موارد را دیده و این مطلب را نوشته است پس نژادپرست است و اگر ندیده و نوشته است حماقت کرده است.

نویسنده این مطلب در تداوم کینه خود علاوه بر ایراد گرفتن از شعار «آذربایجان وار اولسون – ایسته مه ین کور اولسون»، گویا این شعار را به خود گرفته و در تلاشی در راستای ایجاد اختلاف در آذربایجان به صورت مشکوک و مشئومی نوشته است : «هر آنکه گشتی در ائل گلی،  آبرسان و چهارراه شهناز زده باشد، می‌داند که فرهنگ امروز تراکتورسازی، فرهنگ تبریز نیست و خیلی از مردمان همین شهر هم از آن اعلام برائت می‌کنند این یک آشفته‌بازار عجیب و پر از سوتفاهم است، دورغ‌پردازان تفرقه‌جو کار را به جایی رسانده‌اند که برخی در ورزشگاه تبریز با چشم بسته به سنگباران تماشاچیان میهمان بپردازند و تصویر تاریخی مردمان یک شهر متمدن را مخدوش کنند، گاهی ناسپاسی و هم‌اندیشی کار را به جایی می‌رساند که تراکتور را قربانی می‌نامند و داد تبعیض و مظلومیت را سر می‌دهند، اما کدام ظلم؟ ».

این نویسنده اطلاعاتی٬توهمات و آرزوهای شکست‌خورده خود را با بی شرمی تمام از زبان مردم آذربایجان به قلم آورده است. کاری که همواره سرلوحه اقدامات رژیم جمهوری اسلامی ایران بوده است.

لازم به ذکر است که این نویسنده پیشتر نیز نوشته هایی علیه تیم تراکتور سازی داشته است که نشان دهنده پندارهای نژادپرستانه و مقالات فرمایشی این فرد علیه تورکها٬ آذربایجان و جهان تورک است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار