توهین شنیع یک مداح شیعه به مقدسات اهل سنت و اسلام در آنتن زنده شبکه ۵/ بروز تلاطم در جامعه اهل سنت/+ ویدئو

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز( محا) در جریان پخش زنده مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (امام دوم شیعیان) از شبکه پنج تلویزیون ایران، یک مداح طی اظهاراتی سخیف به مقدسات جهان اسلام و اهل سنت توهین کرد.

این مداح که احمد قدمی نام دارد و همچون برخی دیگر از مداحان نزدیک به بیت رهبری از کارنامه ای مشمئز کننده در زمینه توهین به اهل سنت و هتک حرمت انسانهای دگراندیش برخوردار می باشد ضمن استفاده از جملاتی بسیار زننده به خلفای اول، دوم و سوم و همچنین حضرت عایشه همسر حضرت پیغمبر اسلام به صورتی آشکار توهین کرد و آنها را در برابر دیدگان متعجب جهان اسلام و بخصوص اهل سنت که ۹۰ درصد مسلمین دنیا را تشکیل می دهند تلعین نمود!

این توهین بزرگ، موجی از اعترضات را در میان شهروندان ایرانی اعم از اهل سنت و شیعه براه انداخته است. صفحات اجتماعی مملو از واکنش به این اظهارات عامدانه و توهین آمیز است. همچنین علمای جمعه و جماعات در شهرهای سنی نشین، به رغم تهدیدات جمهوری اسلامی ایران، با اظهارات قاطعانه ای خواستار محکومیت این اقدام شنیع و برخورد قضایی با این فرد موهن و دیگر توهین کنندگان به ادیان، مذاهب و اقوام شده اند.

این اهانت که در امتداد فهرست طولانی ای از اهانتها، حملات و ضربات به مذاهب و اقوام در ایران صورت می گیرد اعتراضاتی را نیز در برخی از مساجد ترکیه، مصر و عربستان به همراه داشته است.

نباید فراموش کنیم که هم اکنون در ترکیه هزاران مسجد و جمع خانه شیعیان و علویان موجود است و آنها در انجام علنی مناسک مذهبی خود (حتی در روزهای تاسوعا و عاشوراء در خیابانهای شهرها) آزاد هستند و احدی از اهل سنت آنها را مورد طعن و لعن قرار نمی دهد و یا دست کم اینکه هیچ نهاد دولتی و حکومتی حامی توهین کنندگان و افراطیون مذهبی نیست.

برخی از گزارشها و رصدهای میدانی صورت گرفته، از انباشت خشم شدید اهل سنت و اکثریت شیعیان میانه رو و همچنین مشاهده شدن برخی از نشانه ها در راستای بروز تلاطم اجتماعی احتمالی در واکنش به این اقدام خفت بار حکایت دارد.

پس از انتشار ویدئوی این مراسم و واکنش های وسیع، سریع و شدید به آن، شبکه پنج سیما به صورتی دست پاچه با انتشار اطلاعیه‌ای از جامعه اهل سنت عذرخواهی ‌کرده است. این در حالی است که مدیران این سازمان اکثرا از قماش همین مداح افراطی و موهن هستند و خود آنها نیز در مراسم ویژه خود چنین توهینهایی را علنا بر زبان می رانند.

در همین رابطه شبکه پنج سیما نیز در اقدامی ظاهری، ضمن محکوم کردن “گفتار در تضاد وحدت یک مداح”، “از برادران و خواهران اهل سنت” عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ “در پی پخش مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در بخش کوتاهی از برنامه که به صورت زنده روی آنتن بود متاسفانه یک مداح بر خلاف سیاست های وحدت آفرین رسانه ملی عمل کرده که این رفتار به هیچ وجه مورد تایید شبکه نبوده و ضمن محکوم کردن آن شبکه پنج سیما از همه برادران و خواهران اهل سنت عذرخواهی می کند.”

در همین رابطه به گزارش ایرنا، “احمد قدمی مداح اهانت کننده به مقدسات اهل سنت” امروز یکشنبه به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و با قرار تامین کیفری مناسب آزاد شده است. برخی سایت‌های خبری هم او را یکی از بستگان محمود احمدی‌نژاد دانسته و عکسی از این دو منتشر کرده‌اند!

خبر مرتبط:

توبیخ و اخراج مدیران شبکه پنج به دلیل پخش برنامه موهن/ خامنه ای باید سریعا عذرخواهی کند!

تلویزیون ایران تاکنون قریب به ۱۰ بار از منسوبین اقوام و پیروان مذاهب به دلیل اهانتهای مشمئز کننده و مختلف خود عذرخواهی کرده است. اما راستی چرا در تلویزیون ایران هرگز اهانتی به شیعیان و یا قوم فارس نمی شود؟!

«ماجرای اوشین» در رادیوی دوران آیت الله خمینی را بیاد بیاوریم. زنی در خلال پخش زنده، الگوی اجتماعی خود را نه حضرت زهرا، بلکه اوشین دانست و رهبر ایران در ابتدای امر و در اقدامی افراطی و غیرانسانی آن زن و همه دست اندرکاران ان برنامه را به اعدام محکوم کرد!

چرا چنین واکنشی و یا مجازاتی دست کم با ۱۰ درصد شباهت در قبال توهین کنندگان به اقوام و مذاهب صورت نگرفته است؟! امری که در غرب به عنوان «جرائم نفرت زا» از انها یاد می شود و تابع مجازات شدیدی می باشد.

پس از بیانیه صدا و سیما و اخراج ظاهری جمعی از مدیران شبکه پنج (که باور کردن آن مشکل است) علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران با مشاهده شدت گرفتن اعتراضات مردمی و احتمال بروز انفجار اجتماعی در جلسه علنی صبح دیروز مجلس در واکنش به تذکر یکی از نمایندگان در خصوص توهین به مقدسات اهل سنت از تلویزیون این کشور، از سازمان صدا و سیما خواست از طرح مسائل اختلافی بین مذاهب پرهیز کند. 

این در حالی است که حکومت ولایت فقیه از سابقه بسیار بدی در کشتار مردم اهل سنت به خصوص در ترکمن صحرا، کردستان، جنوب و شمال خراسان و همچنین بلوچستان برخوردار است.

در شدت دشمنی جمهوری اسلامی ایران با اهل سنت همین بس که در تهران نزدیک به ۱۰۰ کلیسا و کنیسه و معبد زرشتی و سیک برپا است ولی اهل سنت از حق داشتن یک نماز خانه نیز برخوردار نیستند و اگر جسارت کنند و نمازخانه ای برپا دارند فورا تخریب و پلمپ می شود و نمازگزاران به سرعت بازداشت می شوند!

متاسفانه علاوه بر این قبیل مداحهای لمپن، سنی ستیز و خرافه گرا، برخی از آیت الله های شیعه نیز هستند که از افکاری مرتجعانه و پندارهایی فاشیستی برخوردارند و مذهب خود را به عنوان مذهب حقه اثنی عشری معرفی می کنند. این آیت الله ها بدون توجه به وحدت اسلامی و حقیقت دین، قرنها است که بی محابا با هدف تهدید و تحدید اهل سنت در ایران، اقدام به بیان توهینهای شرم آور به سه خلیفه نخست، برخی از اصحاب حضرت پیغمبر و همچنین حضرت عایشه همسر پیامبر اسلام می کنند.

برخی از آنها در کتب فقهی و رسالات عملیه خود به گونه ای جنون آمیز زبان ترکی را زبان جهنم، ترکان را یاجوج و ماجوج و یا اکراد را طایفه ای از اجنه دانسته اند که نباید به آنها نزدیک شد و با آنها خرید و فروش نمود.

در پندار و توهمات برخی از این افراد متوهم که بیشتر به شوونیزم فارس گرایش دارند تا فاشیزم شیعه، قبیله قریش برگرفته از نام کوروش تلقی می شود و این فرد نیز که برخی او را شیطانی خون آشام و برخی دیگر فرشته ای نجات بخش معرفی کرده اند به عنوان ذوالقرنین قرآن کریم معرفی می شود.

اگرچه اکثریت قریب به اتفاق پیروان مذهب شیعه، این توهینها را مزموم دانسته و قویا محکوم می کنند اما با توجه به اینکه تمامی نهادهای دینی و رسانه ای در اختیار پیروان فاشیست و شوونیست ولایت فقیه قرار دارد متاسفانه آنان قادر به رساندن صدای خود نیستند.

یادمان نرود که طی دهه های اخیر در صدا و سیما، رسانه های نوشتاری و کتب درسی ایران بارها و بارها در مورد ترکها(آذربایجانیها، ترکمنها و قشقاییها…)، اعراب، لورها، گیلها، کردها و همچنین اهل سنت و بهاییان اهانتهای متعفنی را منعکس کرده اند که سبب بروز قیامهای خونینی در مناطق مذکور شده است.

توهینهای وحشتناک، شرم آور، شنیع و بسیار خطرناک این گروهک نزدیک به ولایت فقیه که از سوی رژیم جمهوری اسلامی نیز در عیان و نهان حمایت می شود فهرست طویلی را شامل می شود.

از قتل عام مردم نماز گزار در مسجد زاهدان در دوران وزارت کشور اقای ناطق نوری بگیرید تا ترور علمای اهل سنت در مناطق سنی نشین ترکمن صحرا و کردستان.

خبرگزاری میکروفون نیوز که به حرمت حیات، آزادی و عدالت (مقاصد ثلاثه) و حذف دین و مذهب و زبان رسمی از قانون اساسی ایران معتقد است برای آشکار کردن چهره کریه این گروه چند ویدئوی نفرت پراکن دیگر در این رابطه را ضمن پوزش عمیق، تقدیم خوانندگان گرامی خود می کند:


در همین رابطه دکتر فرزاد صمدلی سرپرست سابق گروه سیاسی شبکه خبر و خبرنگار و مفسر سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه در صفحه فیس بوک خود چنین نوشته است؛

«توهین وقیح، وخیم و قبیح یک مداح (که در اصل نماینگر و نماینده صنف حاکم بر سراسر ایران است) در برنامه زنده صدا و سیما به خلفای صدر اسلام (رضی الله عنهم) و همسر گرامی حضرت پیغمبر اسلام اقدامی شنیع و نابخشودنی است. این توهین شرم آور، نه فقط اهل سنت بلکه شیعیان را نیز به شدت غمگین و خشمگین کرده است. این چه صدا و سیمایی است که دهه ها است به مقر توهین و تحقیر علیه اقوام و مذاهب بدل شده است؟! این چه صدا و سیما و آن چه نظام قضایی و انتظامی است که به دلیل برنامه ها و کارکردهای اهانت بار و حمایتهای جنایت بارشان، تاکنون موجب شهادت دهها فرد به حق ازاد و ازاده در سراسر ایران شده اند؟! اگر عمدی در کار نبوده چرا تاکنون حتی یکبار به باورهای شیعیان و یا ارزشهای اساسی قوم فارس در صدا و سیمای ایران توهین و یا خدشه ای روا دیده نشده است؟!من معتقدم که امروز شیعیان نیز باید شانه به شانه اهل سنت عزیز از شان و مقام انسانی خود دفاع کنند. به موجب قانون اساسی رییس نخست صدا وسیما شخص ایت الله خامنه ای است و لذا باید خود وی مسولیت این اهانت بزرگ را بپذیرد و عذرخواهی کند.»

گفتنی است ایران کشور 80 میلیونی و سرزمینی کثیرالمله٬ کثیرالمذهب و کثیرالدینی است که از اقوام٬ مذاهب و ادیان متعددی برخوردار می باشد. در ایران بترتیب ترکها (آذربایجانیها٬ ترکمنها٬ قشقائیها٬ افشارهای خراسان٬ خلجها٬ قزاقها…)٬ فارسها٬ عربها٬ لورها (بختیاریها٬ لکها…) کردها( کرمانجي،گوراني٬ مکري، سنندجي، سوراني…)٬ مازنیها٬ گیلها٬تاتها٫ تالشها٬ گالشها٬ ارامنه٬ آسوریها٬… و مذاهب شیعه٬ سنی (شافعی٬ حنفی٬ حنبلی)٬ دراویش و اهل حق٬ بهائیان و ادیان مسیحی (کاتولیک رومی، پروتستان، ارتدکس٬ انگلیکان…)٬ زرتشتی٬ یهودی٬ صابئی … و همچنین ناخداباوران زندگی می کنند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار