توقف فعالیت بیمارستان ایرانیان در دبی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران درباره تعطیلی «بیمارستان ایرانیان دبی» گفت: “در سال‌های اخیر که کشور امارات در حلقه عربستان و آمریکا ایفای نقش می‌کند، مواضع ضد ایرانی بسیاری گرفت از جمله اینکه تلاش کرد تا این بیمارستان که صرفا کار خدماتی انجام می‌داد را تعطیل کند. ”

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» وی با اشاره به اینکه “بیمارستان مذکور سابقه بسیار طولانی دارد و خدمات بسیاری ایرانیان مقیم دبی و اهالی این شهر ارائه می‌کرد” همچنین اظهار داشت:

“امارات هیچ نیت و دلیلی برای تعطیلی این بیمارستان نداشت و با بغض و عداوت امارات تعطیل شد. تدابیر این کشور به گونه‌ای است که ایران را تحت فشار قرار دهند که یا این مکان تعطیل و یا به دولت امارات واگذار شود”.

وی در پاسخ به این سوال که “گفته می‌شود عدم ارائه خدمات بیمه‌ای به این بیمارستان به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران است؟” تصریح کرد:

ما در آنجا به دلیل تحریم‌ها هیچ مشکلی نداشتیم و این بیمارستان به راحتی در امارات پشتیبانی می‌شد. آنقدر دولت امارات سخت‌گیری کرد که کارکنان و افرادی که قصد تردد به این بیمارستان را داشتند با مشکل و سختی مواجه می‌شدند. عملا کار بیمارستان را مختل کردند. این موضوع هیچ ربطی به تحریم نداشت.

با توجه به سختگیری‌های امارات بعید است که ما در روزهای آینده شاهد بازگشایی و فعالیت مجدد این مرکز باشیم. البته رایزنی‌های بسیاری در خصوص بازگشایی بیمارستان شد، اما بی‌نتیجه ماند. راه را طوری بسته‌اند که ایران یا این بیمارستان را تعطیل یا به دولت امارات واگذار کند.

دولت امارات فشارهای زیادی را به افراد قلیلی از نیروهای بیمارستان نیز که در آنجا بودند وارد می‌کرد تا آنها نتوانند تردد کنند و در حال حاضر فعالیت این بیمارستان کاملا مختل و این بیمارستان تعطیل شده است.”

Comments: 0

رفتن به نوارابزار