توافق آمریکا و بریتانیا در خصوص اعمال تحریم ها علیه ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ترزا می نخست وزیر بریتانیا  برای مذاکره در خصوص تاثیر تحریم های آمریکا بر شرکت هایی که با ایران رابطه تجاری دارند،‌ توافق کردند.

این توافق در روز جمعه 22 اردیبهشت در تماسی تلفنی حاصل شده است.
به دنبال تصمیم ترامپ برای خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران، برجام، مقام های آمریکایی به شرکت‌های اروپایی هشدار داده اند که حداکثر شش ماه فرصت دارند تا به معاملات و قراردادهای خود با تهران خاتمه دهند.
سخنگوی نخست وزیر بریتانیا در رابطه با این گفتگوی تلفنی گفته است: ترزامی در این تماس تاکید کرده است که بریتانیا و شرکای اروپایی به توافق هسته‌ای با ایران برجام ، قویا متعهد خواهند ماند تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنند و مطمئن شوند برنامه هسته ای ایران صلح آمیز خواهد بود.
گفته می شود ترامپ هم در این گفتگو با اشاره به این که قوی ترین، شدید ترین و دقیق ترین تحریم ها علیه ایران اعمال خواهد شد، ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحده به توافق جدید و عادلانه‌ای با ایران دست یابد.
 رویترز در گزارشی در باره این تماس تلفنی نوشته است ” دونالد ترامپ و ترزا می در این تماسی تلفنی با محکوم کردن حملات راکتی ایران علیه نیروهای اسرائیلی در بلندی های جولان، از حق دفاع اسرائیل حمایت کرده‌ و بر ضرورت مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه تاکید کرده اند.”
اسرائیل روز پنجشنبه(21 اردیبهشت ماه) اعلام کرد که  نیروی قدس سپاه پاسداران از خاک سوریه دستکم 20  راکت به سمت منطقه بلندی های جولان تحت کنترل اسرائیل شلیک کرده است.
این کشور  می گوید در واکنش به این اقدام مواضع نیروهای سپاه پاسداران ایران در سوریه را هدف قرار داده است.

 

رفتن به نوار ابزار