تنبیه بدنی یک دانش آموز دختر در خوزستان توسط مدیر مدرسه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، مدیر یک مدرسه‌ در اهواز یک دانش آموز دختر 7 ساله را به خاطر شادی برای بارش باران تنبیه کرده است.
این اتفاق در مدرسه سهام خیام و در  منطقه‌ی آهن افشار این شهرستان به وقوع پیوسته است.
اهواز مرکز استان خوزستان و در جنوب غرب ایران قرار دارد.
یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار “تکوین” در این خصوص گفته است : مدیر مدرسه تعدادی از دانش آموزان را به دلیل شادی برای باران تنبیه کرده و مجبور کرده کنار سطل زباله‌ای بایستند و یک پا را بدهند بالا اما یکی از دانش آموزان دختر نتوانسته بایستد و مدیر مدرسه دوباره او را تنبیه کرده است.
منبع مذکور افزوده است: این دختر دانش آموز دچار بیماری “سی‌پی” (نوعی فلج مغزی) است که باعث می‌شود پای افراد به سمت داخل قوس داشته باشند. به همین دلیل او نمی تواند پاهای خود را کنترل کند.
به گفته این منبع، این مدیر مدرسه از بیماری این کودک آگاهی داشته است و با این حال بر تنبیه بدنی دانش آموز اصرار داشت.
گفته  می شود مادر این دانش آموز هر روز با دختر خود به مدرسه می‌آید تا در زنگ‌ تفریح به فرزندش در رفتن به دستشویی کمک کند زیرا این دختر 7 ساله نمی‌تواند به‌تنهایی به دستشویی برود.
مادر این کودک در رابطه با این تنبیه بدنی مدیر مدرسه گفته است: وقتی کودک را به خانه بردم، ترسیده بود و به دلیل حساسیت مغزش مدام استفراغ می‌کرد اما مدیر حتی یک عذرخواهی نکرده است.
تنبیه بدنی  دانش‌آموزان درحالی در مدارس ایران صورت می‌گیرد که قوانین موجود، هرگونه برخورد فیزیکی یا حتی تنبیه رفتاری با دانش‌آموزان را ممنوع اعلام کرده است. و این قوانین از طرف عوامل اجرای مدارس نادیده گرفته می شود.
براساس ماده 77آیین‌نامه انضباطی مدارس:”اعمال هرگونه تنبیه از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.”
علاوه‌ بر این و براساس ماده 74 این آیین‌نامه “قصور و سهل‌انگاری دانش‌آموزان نسبت به انجام وظایف خود تخلف محسوب می‌شود. مدیر، شورای مدرسه، معاونان و مربیان موظفند قبل از اعمال هرگونه تنبیه از وضع و موقعیت محصل آگاهی یابند و در جستجوی انگیزه و علت تخلف برآیند و نسبت به رفع آن اقدام کنند.”
رفتن به نوار ابزار