تمجید وزیر ارتباطات ایران از فضای مجازی/ ممنوعیت دسترسی به صفحات اجتماعی در ایران

به گزارش ایلنا محمود واعظی وزیر ارتباطات ایران به استان خوزستان و شهرهای خرمشهر، آبادان و اهواز رفت و تعدادی از طرح های ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این شهرها افتتاح کرد.

وزیر ارتباطات در این آیین با اشاره به اینکه فضای مجازی در انتخابات اخیر نقش بسیار مهمی داشت، گفت: در مقاله ای از یکی از روزنامه های فرانسه خواندم که نوشته بود در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، طرف مقابل دکتر روحانی همه چیز داشت درحالیکه روحانی فقط مردم و فضای مجازی را داشت به گونه ای که نقش فضای مجازی را به عنوان یکی از دو مولفه اصلی اشاره کرده بود.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه در جریان تبلیغات انتخابات اخیر صداوسیما احساس کرد که رقیب جدی به نام فضای مجازی  دارد، خاطر نشان کرد: دیگر نمی توان یک سویه با مردم صحبت کرد و دیگر هم نیازی نیست به رسانه های خارجی و ماهواره مراجعه کنیم راکه در بستر شبکه ملی اطلاعات هم اینک می توانند همه چیز را دریافت کنند.

واعظی فضای مجازی را علاوه بر آگاهی بخشی دارای خاصیت امنیت زایی دانست و گفت: در گذشته شاهد بودیم در بسیاری از شهرهای کشور وقتی انتخابات برگزار می شد، همراه بود با درگیری ها و زد و خوردها. درحالیکه چه در انتخابات مجلس سال 94 و چه در انتخابات سال 96، بصورت قابل توجهی امنیت در انتخابات برقرار بود و مردم به جای رو در رو حرف زدن از طریق فضای مجازی این کار را کردند.

سخنان محمود واعظی وزیر ارتباطات ایران در حالی است که دسترسی به بسیاری از صفحات مجازی در ایران ممنوع است و در روزهای قبل از انتخابات چندین تن از مدیران صفحات اجتماعی از سوی قوه قضاییه ایران بازداشت شدند.

رفتن به نوار ابزار