تلاش بن سلمان برای تخریب شخصیت جمال خاشقجی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) روزنامه واشنگتن‌پست آمریکا طی گزارشی اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با جرارد کوشنر داماد رئیس جمهور آمریکا جمال خاشقجی را یک اسلامگرای خطرناک توصیف کرده است.
این گزارش با استناد به سخنان یکی از مقامات کاخ سفید منتشرشده است. بن سلمان در این گفتگو بر لزوم “جلوگیری از تاثیر منفی قتل خاشقجی بر روابط ریاض-واشنگتن تاکید کرده و او را عضو “اخوان المسلمین” دانسته است.

از سوی دیگر خانواده جمال خاشقجی نیز با انتشار بیانیه ای روزنامه واشنگتن پست، ضمن تکذیب ادعاهای بن سلمان اعلام کرده است: خاشقجی عضو اخوان المسلمین نبود. شخص وی نیز ادعاهای مشابه را تکذیب کرده است».

گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر گذشته به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل 15 مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان سعودی روز شنبه 20 اکتبر 2018 طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از “درگیری” با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری “فوت” کرده و 18 شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

رفتن به نوارابزار