تلاش بنیاد علوی برای کودتا با سرمایه گذاری میلیاردی در بازار ارز و ایجاد بحران دلار

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) تهران تایمز در تحلیلی از دلایل رکوردشکنی تاریخی قیمت ارز در بازار ایران نوشت که بنیاد علوی، یکی از شرکت های سرمایه گذاری مخفی حکومت ایران که اغلب در خارج از این کشور سرمایه گذاری می کند، برای هدایت کودتا علیه دولت حسن روحانی، مبلغی در حدود ۱۰ میلیارد دلار وارد این بازار کرده است تا علاوه بر برداشت سود، بازار ارز این کشور را نیز متلاطم کند.

 

گزیده ای از این تحلیل به شرح زیر است:

«سرمایه گذاری در بازار پول(ارز) یکی از پر سودترین سرمایه گذاری های بنیاد علوی در بازار ارز هست اما نه به شیوهای مرسوم .

بنیاد علوی در سال ۲۰۰۹ با وارد کردن ۱۸ میلیارد دلار سرمایه به بازار ارز در هند باعث تلاطم و نوسانات شدید قیمت دلار در برابر روپیه شد و میرفت که به بحران ارزی منجر شود .و در نهایت پس از ۳ ماه با کسب ۳ میلیارد دلار سود ، به خروج از بازار ارزی هند رضایت داد و سرمایه خود را وارد بورس شیلی نمود و موفق به خرید ۱۰ درصد سهام شرکت آنتوفاگاستا (بزرگترین‌معدن‌مس جهان ) گردید .

با بازی های پشت پرده و سیاستهای جنگ طلبانه دولت احمدی نژاد در سال ۲۰۱۱ باعث بالا رفتن قیمت مس در جهان شد و درست در همان موقع سهام انتوفاگاستا را فروخت که سودی معادل ۱ میلیارد دلار نصیب بنیاد علوی شد

گفته میشود نوسانات شدید ارزی در طی ۲ ماه گذشته نتیجه ورود بنیاد علوی به بازار ارز ایران است که شنیده شده رقمی در حدود ۱۰ میلیارد دلار را شامل گردیده .
این اولین ورود بنیاد علوی به ایران پس از ۳۰ سال فعالیت در خارج از کشور است .

گفته میشود دلیل ورود بنیاد علوی به بازار ارز ، ایجاد آشفتگی و بستر سازی برای استیضاح روحانی و پشتیبانی از کودتای نرم علیه روحانی است .
و همچنین سود حاصل از تغییرات بازار ارز در ایران برای بنیاد علوی در حدود ۲/۵ میلیارد دلار بوده است .

گفته میشود سود حاصل از سرمایه گذاری بنیاد علوی در بازار پول ، صرف سرمایه گداری در خرید املاک و مستغلات میگردد .

در بسیاری موارد بنیاد علوی واسطه سرمایه گذاری های آستان قدس رضوی در خارج از کشور نیز میگردد که حق العمل کاری این معاملات برای بنیاد علوی سالیانه یک میلیارد دلار سود دارد .که هیچکدام از این سود ها به داخل کشور منتقل نمی شود».

رفتن به نوار ابزار