تقدیر دبیرکل سازمان ملل از تلاشهای وزاری امور خارجه آذربایجان و ارمنستان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) “آنتونیو گوترش” دبیر کل سازمان ملل متحد مذاکرات اخیر وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در پاریس را مثبت ارزیابی کرد .

“المار ممدیارف” و “ظهراب مناتساکانیان” و  وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و  روز چهارشنبه گذشته 16 ژانویه/26 دی در پاریس دیدار و راهکارهای حل مسالمت امیز مناقشه قره باغ را بررسی کردند.

در این ارتباط دبیر کل این سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای از تلاش های طرفین برای حل مسالمت آمیز این مناقشه قره باغ و نیز توافق دو وزیر درباره ضرورت انجام اقدامات لازم برای آماده کردن مردم هر دو کشور برای صلح ، تقدیر کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، همچنین حمایت این سازمان از تلاش های میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای حل مناقشه قره باغ را بار دیگر اعلام کرد.

مذاکرات اخیر وزیران امور خارجه دو کشور که چهارمین نشست آنان بعد از به قدرت رسیدن نیکول پاشینیان رهبر جنبش مردمی در ارمنستان می باشد با میانجیگری روسای روسی، فرانسوی و آمریکایی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برگزار گردید و بیش از چهار ساعت به طول انجامید.
طرفین همچنین توافق کردند مذاکرات را در ماه آتی نیز ادامه دهند.

قره باغ از بدو استقلال دو جمهوری آذربایجان و ارمنستان در اشغال نیروهای ارمنی قرار دارد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار