تقدیر از سرباز ترک بخاطر کمک به سربازان مجروح ایرانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، سرباز ترکی که به سربازان مجروح ایرانی در نبرد با تروریست ها کمک کرده بود،مورد تقدیر قرار گرفت.

“انور اونلو” فرماندار ایغدیر، از افسر پزشک، محمت بهادر چالحان که با درخواست سربازان ایرانی مجروح شده در حمله اعضای سازمان تروریستی پ ک ک در منطقه “گوک آی” واقع در مرز ترکیه و ایران به منطقه اعزام شده بود، در دفترش میزبانی کرد.

وی که 4 دسامبر 2017، با پشتکار بسیار، علی رغم شرایط دشوار در منطقه، برای کمک به سربازان ایرانی مجروح، به منطقه رفته بود، “برگه افتخار” دریافت کرد.
فرماندار ایغدیر طی سخنانی، گفت: افسر پزشک، با مداخله موفقیت آمیزی که علی رغم شرایط بد و سخت منطقه لایق به دریافت این برگه افتخار شد. من به نوبه خود از وی قدردانی کرده و به دلیل عزمی که داشته است، تشکر میکنم. امیدوارم که به فعالیتهای موفقیت آمیزش ادامه دهد.
گفتنی است 4 ایرانی مهندس و سرباز که در مرز میان ایران و ترکیه و در طرف ایران، به فعالیت میپرداختند، درنتیجه حمله اعضای سازمان تروریستی پ ک ک مجروح شده بودند.
گروه ایرانی به دلیل دور بودن پاسگاههای نیروهای امنیتی ایرانی از منطقه، برای بردن مجروحان به بیمارستان، تقاضای کمک کرده بود و متعاقبا سربازان ترک به کمک آنها رفته بودند./تی آر تی