تغییر در کابینه روحانی ضروری است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، حسین راغفر اقتصاددان و استاد دانشگاه در ایران اعلام کرده است که اگر کابینه روحانی تغییر نکند توطئه ها علیه دولت غالب می شود.
وی در گفتگو با انصاف نیوز به موارد زیر هم اشاره کرده است:
–  آنچه که بیش از هر چیزی مردم را آزار می­دهد افزایش قیمت ارز است، مردم شب می­خوابند و صبح بلند می‌شوند و می‌بینند 30 درصد از پس‌انداز آنها از بین رفته است.
–  همه دچار اضطراب هستند و این اضطراب ناشی از این است که حتی کسانی که به صورت مستقیم با ارز سر و کار ندارند، بالا رفتن قیمت ها را حس می‌کنند. به نظرم این اصلی­ترین مساله است.
–  ما باید به سیاست­‌هایی که در شرایط اضطراری و جنگ حاکم است، برگردیم؛ مگر حتما باید 500موشک به اماکن اقتصادی کشور اثابت کند تا ما متوجه بشویم که نباید خودرو لوکس وارد کنیم، نباید ارز برای وارد کردن موز و کالاهای لوکس بدهیم؟!
– ما منابع بسیار بزرگی را اتلاف کردیم و آنها را در جوی آب ریختیم، آمدیم وسط بیابان‌ کارخانه‌ی تولید فولاد زده‌ایم، بعد این کارخانه‌ها با 20 درصد ظرفیت کار می‌کنند؛ خب این یعنی چه؟ به خدا قسم، ولله این‌ها توطئه برای براندازی نظام بوده است؛ هیچ کارشناسی اگر ذره‌ای وجدان داشته باشد، حاضر نیست چنین چیزی را تایید کند ولی این‌ها را اجرا کرده‌اند؛ 20 هزار میلیارد تومان از سال 1392 تا 1396 در وسط بیابان داریم پروژه ایجاد می‌کنیم. کارخانه‌ی تولید فولاد را باید در حاشیه‌ی دریا زد؛ می‌توانستند در حاشیه‌ی خلیج و دریای عمان این کارخانه‌ها را بزنند، نه اینکه وسط کویرهای یزد و کرمان کارخانه‌ای تاسیس کنند که بعدا آب نداشته باشد و با 20درصد ظرفیت کار کند.
– کابینه خودش درگیر منافع اقتصادی است؛ بخش قابل توجهی از کابینه منافع اقتصادی شخصی دارد؛ یعنی در خرید و فروش­های زمین، در کابینه دلال زمین داریم؛ یکی از سوداگران زمین در کابینه است. در خیلی از فعالیت‌های اقتصادی دیگر، این‌ها شخصا یا با کمک اطرافیان خود از جمله: داماد، عروس، پسر، دختر و برادرشان درگیر مسایل اقتصادی هستند! آلودگی در خود دولت وجود دارد و به همین دلیل مساله‌ی اصلی آنجاست که نمی‌توانند منافع عمومی را ببینند، چون منافع شخصی خودشان غالب بر مسایل دیگر است.قاعدتا اولین چیزی که باید تغییر کند، نگرش است و آنوقت با تغییر نگرش، خیلی از کسانی که در کابینه هستند نمی‌توانند بمانند و باید تغییر کنند.
– در ایران هم با توجه به ملاحظات شخصی خودشان و آن تئوری که آقای روحانی همان بنی‌صدر است، به دنبال براندازی روحانی بودند، آنها قطعا از این سیاست خودشان عدول نخواهند کرد و از هر ظرفیتی که بتوانند استفاده می‌کنند، منتها نکته این است که مراقب باشند در زمین آمریکا و اسراییل بازی نکنند.
رفتن به نوارابزار