تصویب طرح تحریم ایران بخاطر نقض حقوق در مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع طرح موسوم به قانون پاسخگویی حقوق بشر و گروگانگیری ایران را تصویب کرد.
این طرح از دولت آمریکا می خواهد طی حداکثر 270  روز گزارشی را درباره مقام‌های ارشد حکومت جمهوری اسلامی ایران که مرتکب «نقض حقوق بشر» شده‌اند تهیه کند و به کنگره ارائه کند.
این طرح که در اسفندماه گذشته در کمیته امور خارجی تصویب شده بود، و دیروز(6 اردیبهشت ماه) با 410 رای موافق و تنها 2  رای مخالف در مجلس نمایندگان تصویب شد.
پیشتر “اد رویس” رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان در جلسه بررسی این طرح گفته بود: برای سال ها رژیم در تهران تمامی اپوزیسیون را با شیوه های بی‌رحمانه ی درد آور از جمله شکنجه در زندان اوین و دیگر زندانهایش و همچنین اعدام های گسترده در هم شکسته است. اما شمار کمی از مقام های جمهوری اسلامی ایران برای نقض حقوق بشر مسئول شناخته شده اند. رئیس قوه قضاییه ایران به طور مشخص تا دسامبر سال گذشته برای نقض حقوق بشر مسئول شناخته نشده بود.
وی تاکید کرده بود: این رژیم، رژیمی است که در تلاش برای باج خواهی که تا کنون سابقه نداشته است، اتباع آمریکا، از جمله یکی از آنها که در وضعیت بد جسمانی قرار دارد، را بر اساس اتهامات دروغین زندانی کرده است، از جمله یکی از آن ها که در وضعیت بد جسمانی قرار دارد. مدت ها سپری شده است تا رژیم ایران با عواقب حمله به آمریکایی ها و حمله به مردم ایران مواجه شود. لایحه پیشنهادی که امروز، طرح شده است، برای همین منظور است.
“تد داچ” از نمایندگان فلوریدا و از تهیه کنندگان این طرح پنجشنبه در توئیتر خود خبر تصویب این طرح را داد و به ایران یادآور شد باید کمک کند تا باب لوینسون به عنوان «قدیمی ترین آمریکایی گرفتار در یک کشور» پیدا شود.
این طرح بعد از تصویب در کمیته امور خارجی و صحن مجلس نمایندگان، باید به تصویب سنای آمریکا برسد و بعد از آن لازم الاجرا می شود.
رفتن به نوار ابزار